Стрибунки у висоту Табашник і Чумаченко розпочали сезон з перемог на турнірах в Іспанії та Чехії: результати

Стрибунки у висоту Табашник і Чумаченко розпочали сезон з перемог на турнірах в Іспанії та Чехії: результати

Стрибунки у висоту Табашник і Чумаченко розпочали сезон з перемог на турнірах в Іспанії та Чехії: результати
Wanda Diamond League

Українки виграли золоті медалі на своїх перших змаганнях з вересня 2022-го.

Ще дві українські стрибунки у висоту відкрили для себе сезон-2023. Уперше цього року на змаганнях виступили Катерина Табашник та Юлія Чумаченко, і обидві розпочали сезон з перемог на міжнародному рівні.

Табашник стартувала на турнірі серії Світового туру в категорії "челенджер" у іспанському Сабаделі. Українка з першої спроби взяла три стартові висоти (1.75, 1.79 і 1.83 м) та з третього разу подолала планку 1.86 метра, що виявилося "золотим" результатом.

З точки зору взятої висоти, це найкращий старт сезону для Табашник з 2019 року. Позаду Катерина залишила чинну чемпіонку світу серед юніорок, естонку Кармен Бруус, та італійку Еріку Фурлані, які зупинилися на позначці 1.83 метра.

Читайте також: Ірина Геращенко з рекордом турніру виграла міжнародні змагання у Франції: результат українки

Meeting Internacional Catalunya Pista Coberta. Сабадель (Іспанія). Стрибки у висоту (жінки)

  1. Катерина Табашник (Україна) 1.86 м
  2. Кармен Бруус (Естонія) 1.83 м
  3. Еріка Фурлані (Італія) 1.83 м

Ще одне "золото" на цих змаганнях виборов українець Роман Кокошко. Атлет переміг у штовханні ядра, показавши переможний результат у четвертій спробі – 21 метр, що стало його новим рекордом у приміщенні.

Читайте також: Марина Бех-Романчук відкрила сезон третім місцем на турнірі World Athletics Indoor Tour Gold у потрійному стрибку

Чумаченко ж виступила на етапі "бронзової" серії Світового туру в чеському Кладно. Юлія єдина з учасниць дійшла до висоти 1.89 метра, яку подолала з другої спроби й таким чином встановила рекорд турніру. Це її топпоказник з червня 2022 року та найкращий результат у приміщенні з 2021-го.

На турнірі Чумаченко обійшла бронзову призерку Євро-2021 у приміщенні, фінку Еллу Юннілу, та казахстанку Крістіну Овчиннікову.

Kladno Indoor. Кладно (Чехія). Стрибки у висоту (жінки)

  1. Юлія Чумаченко (Україна) 1.89 м
  2. Елла Юнніла (Фінляндія) 1.83 м
  3. Крістіна Овчиннікова (Казахстан) 1.81 м
Читайте також: "Готова стрибати вище". Ярослава Магучіх прокоментувала першу перемогу сезону на міжнародному старті

Що відомо

  • Катерина Табашник – 28-річна українська легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у висоту (раніше – на семиборстві), родом із Харкова. Чемпіонка Європи серед юніорок 2013 року. Особистий рекорд – 1.96 м (на відкритому повітрі, 2018), 1.99 м (у приміщенні, 2019).
  • У серпні 2022-го матір Катерини Табашник загинула після російського удару по гуртожитку в Харкові.
  • Юлія Чумаченко – 28-річна українська стрибунка у висоту, чемпіонка Універсіади-2019. Особистий рекорд – 1.94 м (2018).
Читайте також: "Сказати, що нічого не турбує, це відверто неправда". Марина Бех-Романчук – про полегшений зимовий сезон і план на рік
На початок