У Росії може перебувати понад 150 тисяч українських дітей — Лубінець

У Росії може перебувати понад 150 тисяч українських дітей — Лубінець

У Росії може перебувати понад 150 тисяч українських дітей — Лубінець
. Хлопчики, вивезені з дитячого будинку в Донецькій області, сидять на ліжках у таборі в селищі Золота Коса в Ростовській області, 8 липня 2022 року. Фото: AP Photo

Понад 150 тисяч українських дітей могли примусово вивезти до Росії під час війни, про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтервʼю Суспільному.

"У нас є дані, що наразі в Росії знаходиться більш як 14 тисяч українських дітей. Це ті, яких вдалося верифікувати. Насправді, припускаю, таких дітей може бути понад 150 тисяч", — розповів Лубінець.

Як зазначив омбудсман, російська сторона відмовляється надавати конкретну інформацію та списки дітей, які мають українське громадянство і перебувають на території Росії. Водночас, омбудсман Росії Тетяна Москалькова повідомила, що якщо український Офіс звернеться до неї щодо конкретних дітей, чиї родичі хочуть їх повернути, то вона готова співпрацювати.

"Ми вже маємо напрацьовані алгоритми дій. Принаймні уже є позитивний випадок, коли російська сторона допомогла повернути дитину, аби вона возз'єдналася з мамою, що проживає в Україні, — говорить Лубінець. — Тому я хочу звернутися до всіх рідних, батьків, знайомих, сусідів — якщо у вас є інформація стосовно українських дітей, які перебувають на території РФ і ви хочете їх повернути, можна звертатися в Офіс омбудсмана через телефон гарячої лінії, фейсбук, сайт, у будь-який зручний спосіб. Ми запустимо процес".

Читайте також

"Російська сторона не погоджується на обмін всіх на всіх" — омбудсман України

У полоні РФ перебувають близько 800 важкопоранених українських військових

В Україну прибули аудитори військової допомоги зі США, уряд заборонив виїзд чиновників за кордон. 339 день війни. Онлайн

На початок