Жителі тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини продовжують чинити спротив. Щодня в населених пунктах з’являються прапори, стрічки, мотиваційні листівки. Про рух спротиву в окупації – дізнались кореспонденти Суспільного.
Уляна — учасниця руху спротиву "Support Kherson". З одного з тимчасово окупованих міст лівобережжя Херсонщина вона виїхала трохи більше як місяць. Обличчя дівчина не показує, бо в окупації у неї залишилися рідні. Уляна розповідає, з перших днів повномасштабного вторгнення почала розвішувати синьо-жовті стрічки та писати мотиваційні написи. Місцевих це підбадьорювало, а окупантів — навпаки, злило.
"Ідея розвішувати українську символіку на окупованій території стала доречним. Це свідчило, що вірність українського народу. Кожна людина, яка там залишилася, бачила, що Україна її не забула, не покинула. Стрічка, яка була повішена там дає надію, що кожен сантиметр нашої землі буде відвойовано", — говорить Уляна.
Спротив на лівому березі потужний, розказує координатор руху громадського опору на тимчасово окупованих територіях "Жовта стрічка" Іван. Його учасники працюють не лише у великих містах, а й у маленьких селах.
"Це все не лише розвішування жовтих стрічок. А й передаванням актуальної інформації. , а також проведення мінімальних диверсій. Наприклад, спекти пиріжки для росіян і вони дуже швидко травляться", — говорить Іван.
Чим більше окупаційна влада тисне на місцевих, тим більше в місті чи в селі з’являється жовтих стрічок, патріотичних листівок і "посилань" до російських військових, розказує учасниця руху "Жовта стрічка" Лілія.
"Наразі ми працюємо на окупованих територіях. Там є активісти. Працюють і вдень і в ночі. Клеять плакати, вішають стрічки. Наш рух продовжується, наш рух живий. Наш дивіз, тому що роблять рашисти понині є актуальним", — розповів Іван.
Підтримують тимчасово окупований лівий берег і на правобережжі області, розказує волонтер благодійного фонду "Support Kherson". Слова підтримки є на бігбордах та листівках, які розклеюють на деокупованих територіях.
"Наразі ми розвішали першу партію бігбордів з назвами тимчасово окупованих міст. Аби жителі Лівобережжя знали, що їх чекають дома. Надмета нашої активності – підтримати дух кожного, хто зараз в окупації", — волонтер благодійного фонду "Support Kherson" Юрій Бережний.
Жодної системної організації, яка б контролювала рух спротиву, немає. Більшість його учасників один з одним навіть не знайомі, розказує перший заступник голови херсонської облради Юрій Соболевський. Ці люди не тільки морально підтримують місцевих, а й допомагають ЗСУ.
"В першу чергу це люди, які надають інформацію. Це зараз найбільше потрібно, щоб розуміти військових російських, знати їхні локації, де скупчення техніки, військових складів. Знаю, що саме ЗСУ багато інформації отримує від руху спротиву", — говорить Юрій Соболевський.
Починався рух спротиву, розказує Соболевський, з декількох учасників. Тепер це сотня людей у кожній територіальній громаді, у кожного з них свої завдання.
Що відомо
- Зранку 27 січня російські військові обстріляли Комишани поблизу Херсона. Загинула дівчина.
- Протягом доби 26 січня російські війська з артилерії, РСЗВ, мінометів, БПЛА 38 разів обстріляли територію Херсонщини. Також по області завдали ракетний удар.
- 26 січня російські військові поцілили у 49 житлових будинків у Херсоні. Всього внаслідок обстрілів армії РФ у місті зруйновані 1 100 будинків.
Читайте також
Безпекова ситуація на Херсонщині залишається складною — перший заступник голови облради
Окупанти готуються перевіряти мешканців двох областей на "лояльність" — ЦНС
338 день війни: хроніка подій в Херсонській області
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber