Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи з біатлону у спринті!

Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи з біатлону у спринті!

Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи з біатлону у спринті!
AP Photos

Це третя медаль України на турнірі.

Другий день чемпіонату Європи з біатлону відкрився жіночим спринтом, гонкою на 7.5 кілометрів та двома вогневими рубежами. У перший змагальний день, коли відбулися індивідуальні гонки, Україна завоювала дві медалі: Юлія Джима виграла "срібло" у жіночому старті, а Антон Дудченко теж здобув "срібло" у чоловіків.

Читайте також: Результат індивідуальної гонки на Євро переглянули після протесту тренера чемпіонки: у Джими – "срібло", а не "бронза"

На жіночий спринт тренерський штаб збірної України виставив ту ж п'ятірку, що і на індивідуальну гонку (інших біатлоністок у складі команди на Євро-2023 немає): Юлія Джима, Анна Кривонос, Олена Білосюк, Анастасія Меркушина та Любов Кип'яченкова.

Медалістка Євро-2023, Юлія Джима, яка претендувала також на медалі у цій гонці не змогла впоратися зі стрільбою. Юлія була найшвидшою з українок на перших двох колах, але зробила одразу три промахи (один на стрільбі лежачи та два - стоячи), відтак втратила будь-які шанси на медалі. На останньому колі Джима скинула швидкість і зрештою програла майже дві хвилини переможниці. Також по три промахи у Олени Білосюк та Любов Кип'яченкової.

Читайте також: Антон Дудченко – срібний призер чемпіонату Європи з біатлону в індивідуальній гонці!

Натомість близьку до ідеальної гонку провела Анастасія Меркушина. 28-річна українка змогла відстрілятися чисто на обох вогневих рубежах, а завдяки покращенню швидкості на кожному з наступних кіл виборола "золото" на фініші!

Після першої стрільби показник Меркушиної був четвертим - вона відставала на 4 секунди від проміжної лідерки, норвежки Юні Арнеклейв. Уже на підході до другої стрільби Анастасія була шостою - 20 секунд відставання від німкені Селіни Гротіан.

Надважливою стала друга стрільба: Меркушина стріляла не надто швидко, але змогла закрити усі п'ять мішеенй. Відтак, на останнє коло вона вийшла лідеркою. Ситуація була наступною: другою йшла Ванесса Гінц з Німеччини, відставання в 5 секунд, на третьому місці шведка Тільда Йоганссон - 10 секунд відставання, далі ще в 8-9 секунд три спортсменки.

На останньому колі Меркушина бігла уже за результатом Гінц та Йоганссон, оскільки стартувала після них. Тренери вели її по дистанції. На попередніх колах Анастасія була повільнішою за Тільду, але рухалася майже у тому ж темпі, що і Ванесса.

На фінішній прямій Анастасія допрацювала на максимум і випередила показник Йоганссон на 0.5 секунди, а Гінц - майже на дві секунди! Тобто українка втримала свою невелику перевагу та здобула "золото"! Четвертою фінішувала Стіна Нільссон, яка програла Меркушиній 8 секунд.

За швидкострільністю у гонці у Меркушиної другий результат, за загальною швидкістю - 19-й. Обидва показники - найкращі серед українок. На останньому колі Меркушина показала загальний 14-й час по швидкості, це її найкращий результат у гонці.

Для Меркушиної - це друга особиста медаль на рівні чемпіонатів Європи та перше "золото".

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Щодо результатів інших українок, то Анна Кривонос фінішувала 22-ю з одним промахом. Юлія Джима закінчила гонку 39-ю, а Білосюк та Кип'яченкова поза топ-50.

 • Чемпіонат Європи з біатлону, жіночий спринт: результат
 1. Анастасія Меркушина (Україна, 0+0) 23:14.5
 2. Тільда Йоганссон (Швеція, 1+0) +0.5
 3. Ванесса Гінц (Німеччина, 0+0) +1.8
 4. Стіна Нільссон (Швеція, 1+0) +7.9
 5. Селіна Гротіан (Німеччина, 0+2) +18.1
 6. Гілонне Гігонна (Франція, 1+0) +20.2

...

 • 22. Анна Кривонос (0+1) +1:26.0
 • 39. Юлія Джима (1+2) +1:58.7
 • 52. Любов Кип'яченкова (2+1) +2:11.5
 • 55. Олена Білосюк (1+2) +2:14.8

Вибір редакції

На початок