Пройшов 1300 км, зібрав 200 тисяч гривень на ЗСУ. Екстремал з Дніпра завершив пішу мандрівку п'ятьма країнами Європи

Пройшов 1300 км, зібрав 200 тисяч гривень на ЗСУ. Екстремал з Дніпра завершив пішу мандрівку п'ятьма країнами Європи

Ексклюзивно
Пройшов 1300 км, зібрав 200 тисяч гривень на ЗСУ. Екстремал з Дніпра завершив пішу мандрівку п'ятьма країнами Європи
Фото мандрівника Антона

Мандрівник-екстремал з Дніпра Антон, який йшов пішки країнами Європи, щоб зібрати гроші для Збройних сил України, завершив мандрівку після трьох місяців у дорозі. Загалом він пройшов 1300 кілометрів п’ятьма країнами, збираючи донати на армію.

Як розповів Суспільному Антон, він фінішував 21 січня у центрі Варшави. Там, на площі в центрі міста, його зустріли сотні людей.

«Мене зустріла велика кількість людей – українців, поляків. Дехто – це мої друзі, які живуть у Варшаві. Один хлопець приїхав з Німеччини спеціально, аби мене зустріти, а одна дівчина – з України, моя підписниця. Це дуже цінний момент! Також мене зустрічали представники декількох ЗМІ. На другий день я взяв участь у мітингу, де зібралися понад дві тисячі людей. Коли я вийшов на сцену й почав свою промову, люди скандували «Дякую!». Це було дуже неочікувано. Зараз я даю інтерв’ю, зокрема на польському радіо. Мене також запросили на кілька івентів на підтримку України у Варшаві», – сказав мандрівник.

Цілі й гроші

За його словами, у ході мандрівки він досяг усіх поставлених перед собою цілей, зокрема привернення уваги європейців до агресії Росії в Україні й гуртування українців за кордоном, окрім однієї – запланованої суми коштів зібрати не вдалося. Отож збір ще триватиме.

«На жаль єдина мета, якої не досягли, – це гроші. Наразі зібрано близько 200 тисяч з 1,3 мільйона гривень, які планували. Ця сума мала закрити всі нагальні потреби 231-го батальйону. Вірю, що ще якусь частину коштів ми зможемо зібрати до кінця тижня», – сказав мандрівник.

"Маленькі радощі звичного життя відчуваються яскравіше"

Антон говорить, що проєкт був досить складним і виснажливим для нього, і тепер він має час для перепочинку.

«Пройшло кілька днів, і я ніяк не можу усвідомити, що проєкт завершено. Він. Ці три місяці – мов маленьке життя. Щоразу, коли я прокидаюся вранці в ліжку, я дякую Богу – на контрасті маленькі радощі звичного життя відчуваються яскравіше. Гарячий душ і їжа, що є у холодильнику, – це кайф, це дуже незвично», – сказав Антон.

За тиждень екстремал планує відвідати ще кілька міст Польщі, далі шлях проляже до Франції, де зараз перебувають його мама з сестрою.

Що відомо

  • За декілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення українські мандрівники Артем і Антон поїхали в подорож Індією. Згодом повернулися до Європи й вирішили, що пішки пройдуть п’ять країн, аби привернути увагу європейців до війни в Україні та зібрати 1,3 мільйона гривень для ЗСУ.
  • Зібрані гроші хлопі вирішили перерахували на потреби 231-го батальйону ЗСУ – на спорядження та автівки для бійців.
  • Удвох вони пройшли понад тисячу кілометрів. Усі свої речі несли з собою, ночували – у наметі. На початку січня один з мандрівників вибув з проєкту.

Читайте також

"Це той стрижень, на якому все тримається". У Сумах відкрили виставку-продаж ілюстрацій про перемогу

10-річна волонтерка з Дніпра зібрала понад шість тисяч гривень для військових з ПК "Схід"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок