У Чернівцях дитячу стоматполіклініку та дві лікарні приєднають до інших закладів: що відомо

У Чернівцях дитячу стоматполіклініку та дві лікарні приєднають до інших закладів: що відомо

У Чернівцях дитячу стоматполіклініку та дві лікарні приєднають до інших закладів: що відомо
Центральна міська клінічна лікарня Чернівців. Джерело: facebook / Управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради

У Чернівцях дитячу стоматполіклініку приєднають до дитячої поліклініки, а лікарню №4 та пологовий будинок №2 — до Центральної міської лікарні. За це рішення 26 січня проголосували депутати міської ради.

Про це передає кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Проєкт рішення про приєднання лікарні №4 та пологового будинку №2 до Центральної міської лікарні підтримали 30 депутатів. Вони проголосували за пропозицію зобов'язати Центральну міську лікарню зберегти напрямки меддопомоги згідно з контрактованими пакетами та об'ємами медпослуг жителям Садгори за місцем їх надання.

Після об'єднання цих трьох лікарень планують створити кластерну лікарню. Такі заклади формують відповідно до інфраструктурного етапу медичної реформи.

За приєднання дитячої стоматполіклініки проголосувало 30 депутатів. Під час голосування депутати підтримали пропозицію щодо стоматологічного крісла в автомобілі, який виїжджатиме на профілактичні огляди дітей. Зокрема, мають вивчити можливість передбачити гроші на закупівлю.

Об'єднання лікарень у спроможні передбачає медична реформа.

Що відомо

  • Пацієнтів доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні у складних випадках. Ці лікарні надаватимуть високоспеціалізовані послуги. В кластерній пацієнт зможе лікуватись при найбільш поширених хворобах у середніх і важких випадках. Надкластерні лікарні — для найбільш важких пацієнтів у найскладніших випадках.
  • Найпростіші випадки лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуть з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення.
  • В Україні розпочався інфраструктурний етап медичної реформи, який передбачає формування спроможної мережі лікарень. Основою для її розбудови стануть госпітальні округи. Чернівецька область — один госпітальний округ. Медзаклади у кожній області розділять на загальні, кластерні та надкластерні в межах одного госпітального округу.
  • У госпітальний округ області потрапили 10 лікарень. Дві з них стануть надкластерними, три – кластерними, п’ять – загальними. Про це раніше на сесії облради обласної ради сказав тодішній директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації Олег Чорний.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок