У Чернівцях створили індустріальний парк: що передбачає концепція

У Чернівцях створили індустріальний парк: що передбачає концепція

У Чернівцях створили індустріальний парк: що передбачає концепція
Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівцях створили індустріальний парк. Його планують зареєструвати в Мінекономіки та облаштувати неподалік аеропорту. Створити парк мали згідно з концепцією розвитку міста до 2030 року.

Рішення про створення індустріального підтримали депутати на сесії 26 січня, передає кореспондентка Суспільного.

Згідно з концепцією індустріального парку "Чернівці", його створять на рівнинній ділянці площею майже 16 гектарів за адресою 1 провулок Комунальників. На ній є можливість розташувати альтернативні джерела енергії.

Це ділянка поблизу аеропорту та залізничних колій. Вона розташована на перетині доріг національного та міжнародного значення: Н03 Житомир – Чернівці, Н10 Стрий — Івано-Франківськ, та європейського міжнародного маршруту Е85, який з'єднує обласні центри України з країнами Європи.

Також Чернівці розташовані недалеко від пунктів пропуску на кордонах з країнами Європи, зокрема – Румунією та Молодовою.

У Чернівцях затвердили концепцію індустріального парку: що вона передбачає
На фото розташування індустріального парку згідно з Концепцією. Джерело: Чернівецька міська рада.

На цій території зможе працювати бізнес, якому потрібні виробничі, офісні та складські приміщення. Зокрема, переробні підприємства, ІТ-компанії, наукові парки, заклади громадського харчування та аптеки. Водночас буде заборонено розміщувати шкідливі для довкілля підприємства.

Створення парку дасть змогу залучити інвестиції та збільшити надходження до бюджету громади, а також створити робочі місця.

У Чернівцях затвердили концепцію індустріального парку: що вона передбачає
Концепція індустріального парку "Чернівці" Джерело: Чернівецька міська рада.

Раніше директор міського департаменту соціально-економічного розвитку коментував Суспільному, що вже є зацікавлені інвестори, зокрема, релоковані підприємства та компанії, які готові заїхати, якщо індустріальний парк створять. Коли парк зареєструють, до ділянки проведуть мережі та комунікації.

Створення парку має погодити Кабмін. Наразі готуватимуть документи до Міністерства економіки й за декілька місяців індустріальний парк у Чернівцях зможуть зареєструвати, розповідав Бостан.

Індустріальний парк створюють не менше, ніж на 30 років.

Що відомо

  • Індустріальний парк "Чернівці" планували зареєструвати до 2023 року.
  • Кабмін включив до Реєстру індустріальних парків два парки з Чернівецької області. Це "Хотин Invest" у Хотині та "Енергія Буковини" на Сокирянщині. Створення парків дозволить розвивати промисловість й економіку в області.
На початок