У Чернівцях планують створити індустріальний парк: що відомо

У Чернівцях планують створити індустріальний парк: що відомо

У Чернівцях планують створити індустріальний парк: що відомо
Фото ілюстративне. Unsplash

У Чернівцях планують створити індустріальний парк. Його мають розташувати неподалік аеропорту "Чернівці". Ділянка має площу 15 гектарів.

Про це на пресконференції сказав директор департаменту соціально-економічного розвитку Сергій Бостан.

Наразі індустріальний парк ще не зареєстрували — лише розробили план забудови.

Незабаром відбудуться громадські слухання щодо створення парку, опісля питання винесуть на розгляд сесії міськради. Якщо депутати підтримують проєкт рішення, його направлять у Кабінет Міністрів та Міністерство економіки, щоб парк включили до Реєстру.

За словами Бостана, планують, що парк зареєструють до 2023 року.

Що відомо

  • Індустріальний парк — це територія, яку виділяють для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.
  • Президент підписав два закони, які передбачають податкові та митні пільги для учасників індустріальних парків. Серед основних змін: звільнення від податку на прибуток на 10 років, якщо частину прибутку будуть вкладати в розвиток парку; звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва впродовж 5 років; громади можуть надавати пільги на податок на нерухоме майно, плату за землю та земельний податок.
  • Кабмін включив до Реєстру індустріальних парків два парки з Чернівецької області. Це "Хотин Invest" у Хотині та "Енергія Буковини" на Сокирянщині. Створення парків дозволить розвивати промисловість й економіку в області.
  • За даними Міністерства регіонального розвитку, наразі в Реєстр індустріальних парків включені 55 промислових майданчиків, 4 з них створили за останні кілька тижнів.

Читайте також

"У мирний час сюди б ніхто не переїхав". Як у містечко на Буковині перевезли один з найбільших складів велосипедів

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок