Польща не запросила росіян на річницю визволення Освенцима

Польща не запросила росіян на річницю визволення Освенцима

Польща не запросила росіян на річницю визволення Освенцима
wikipedia.org

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Однак представників Росії не запросили на урочистості з нагоди 78-ї річниці визволення німецького концтабору Аушвіц у Польщі. Про рішення поляків 25 січня повідомили на TVP3 Kraków.

"Через агресію проти вільної і незалежної України представники Росії не були запрошені до участі у цьогорічному відзначенні річниці визволення Освенцима", – заявив прессекретар музею Бартош Бартизель.

Директор закладу Пьотр Цивінський підкреслив, що ювілейна церемонія організовується з урахуванням колишніх в’язнів і запрошуються в першу чергу саме вони. Запрошуються також ЗМІ, представники вищих установ Польщі та дипломатичних місій країн, які цікавляться історією Аушвіцу.

Цивінський зазначив, що очевидно, що він не може "підписати жодного листа до російського посла, який би мав запрошувальні формулювання" у контексті російської агресії проти України.

Польща аушвіц голокост росіяни
Польща не запросила росіян на на річницю визволення Освенцима.

"Я сподіваюся, що це зміниться в майбутньому, але нам ще попереду довгий шлях. (…) Росії знадобиться надзвичайно довгий час і дуже глибока саморефлексія після цього конфлікту, щоб повернутися в салони цивілізованого світу", – додав він.

У Німеччині засудили колишню секретарку концтабору за співучасті в Голокості

Німці створили табір Аушвіц у 1940 році для ув'язнення поляків. Аушвіц II-Біркенау був створений через 2 роки та став місцем знищення євреїв. У табірному комплексі також існувала мережа підтаборів.

В Аушвіці німці знищили щонайменше 1,1 мільйона людей, переважно євреїв, а також поляків, ромів, радянських військовополонених та людей інших національностей. Табір звільнили 27 січня 1945 року солдати 60-ї армії Першого Українського фронту.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок