Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття

Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття

Ексклюзивно
Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття
Херсон, укриття. Фото: Суспільне Херсон

В різних мікрорайонах Херсона налічується 262 простих укриттів. Їх розділяють на три категорії: великі сховища, де одночасно може перебувати до 300 людей, тимчасові укриття у багатоповерхівках — підвали та вуличні, де люди мають ховатись від уламків. Також передбачається встановлення надземних укриттів.

Херсонець Олексій Смирнов показує підвал свого будинку у багатоповерхівці. Ключі від нього хлопець зберігає у себе. Відчиняє укриття щоразу під час обстрілів.

"Підвал у нас досить простий, та головне, що тут можна заховатись. Тут є світло і тут тепло", — розказує чоловік.

В середині підвалу великі просторі приміщення. Разом з сусідами облаштовувати їх почали ще до повномасштабної війни. Люди приносили старі меблі та речі.

Має підвал у своїй багатоповерхівці, в іншому районі Херсона і Антон Балан. Щоправда, спускається туди чоловік рідко. Обстріли перечікує переважно у ванній кімнаті.

Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття
Херсон, укриття. Фото: Суспільне Херсон

Переважно за правилом "двох стін" ховається від обстрілів у власному помешканні Світлана Будюк. Жінка – квартальна одного з районів. Поряд є два укриття, але потрапити туди не можуть. Іноді до власного підвалу запрошують власники сусідніх приватних будинків.

"Два бомбосховища, які поряд із нами – закриті. Одне затоплене, а в друге не дають дозволу заходити – це фабрика Войкова. Ми ховаємось, де можемо. Якщо в людини є великий будинок або підвал, ми згуртовуємось і йдемо туди, а так у нас є правило двох стін", — каже жінка.

Усі укриття, які є у місті розділяються на три категорії. Великі сховища, де одночасно може перебувати до 300 людей, тимчасові укриття у багатоповерхівках — підвали та вуличні, де люди мають ховатись від уламків. Перших у Херсоні 48, з них до використання готова половина, інші — тимчасово зайняті. Найбільше укриттів – другої категорії.

За словами заступника начальниці Херсонської МВА Романа Салабая, 262 простих укриттів перебувають у різних районах міста і на балансі або в управлінні мешканців ОСББ та провідних компаній. Також передбачається встановлення надземних укриттів. Їх десь близько 66. Чотири надали в користуванні одесити. Також 10 будуть розташовані у вигляді волонтерської допомоги.

Облаштуванням укриттів у багатоповерхівках зараз займається Андрій Андрющенко. Разом з ним працює ще з десяток колег. Долучаються до роботи також волонтери і самі херсонці. Чоловік говорить, що роботи багато: займаються ремонтами, вентиляцією, готують запас води та їжі.

"Працюємо постійно, очищуємо, підготовлюємо, завозимо необхідні матеріали по трьох етапах щодо кожного укриття. Це комісія, яка розуміє, що це приміщення придатне бути укриттям. Визначаємо відповідального, хто буде слідкувати за це укриттям і позначенням зовнішніх маркерів як до нього добратися", — каже працівник МВА.

Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття
Херсон, укриття. Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні діє цільова програма з захисту цивільного населення та територій від надзвичайних ситуацій. За словами заступника начальниці МВА Романа Салабая, програму прийняли ще 2021 року, але з того часу нічого не зробили. Звідси і затримки з облаштуванням укриттів.

"Програма не передбачала навіть кошторису і потрібно було залучати додаткові кошти, вносити зміни в плани виконання цих робіт відтак на превеликий жаль це зайняло трохи часу. Зараз ми на стадії, коли переходимо до реалізації цих робіт", — розповів Роман Салабай.

Також Салабай говорить, що протягом двох місяців у Херсоні мають встановити додаткові наземні укриття.

Що відомо

  • За добу 24 січня російські війська з артилерії, РСЗВ, мінометів, танків, авіації 52 рази обстріляли територію Херсонщини, Херсон — 12 разів.
  • 25 січня посеред дня російська армія атакувала Берислав. Снаряди влучили в продуктовий магазин. Загинули двоє людей.

Читайте також

В Одесі попрощались з військовослужбовцем ЗСУ з Херсонщини Асаном Сайдаметовим

Херсонські музейники впізнали ще одну викрадену військовими РФ картину

336 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок