Херсонські музейники впізнали ще одну викрадену військовими РФ картину

Херсонські музейники впізнали ще одну викрадену військовими РФ картину

Херсонські музейники впізнали ще одну викрадену військовими РФ картину
Картина литовського живописця Аугустінаса Савіцкаса "Давні стіни Вільнюса", яку ідентифікували працівники Херсонського Художнього музею. Фото: Херсонський Художній музей/Facebook

Працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року. Саме в цей час російські окупанти вивезли колекцію музею з Херсона до Криму.

Про це йдеться на сторінці музею у Facebook.

Музейники не сумніваються, що на світлинах – картина литовського живописця Аугустінаса Савіцкаса «Давні стіні Вільнюса».

музей
Музей в Сімферополі, куди окупанти вивезли вкрадені картини з Херсонського Художнього музею. Фото: Херсонський Художній музей/Facebook

У коментарі Суспільному, завідувачка інформаційно-масового відділу музею Лариса Жарких розповіла, що в Херсонському Художньому музеї, литовська живописна школа була широко представлена.

"Аугустінас Савіцкас — класик литовського живопису другої половини ХХ століття, представник мистецької династії Савіцкасів, яка включає 4 покоління та 5 художників. В нашій музейній колекції литовська живописна школа була широко представлена", — каже Лариса Жарких.

музей
Ідентифікована картина литовського живописця Раймондаса Савіцкаса "Біля старовинної стіни", яку ідентифікували працівники Херсонського Художнього музею. Фото: Херсонський Художній музей/Facebook

Ідентифікація картин, вивезених російськими окупантами з колекції Херсонського художнього музею до Сімферополя, триває.

Що відомо

  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
  • 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
  • 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.
  • 22 листопада стало відомо, що російські військові при втечі повністю вкрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею, яку збирали понад сто років.
  • Вранці 30 листопада російські війська обстріляли херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.

Читайте також

У художньому музеї Херсона відшукали гобелен "Різдво", який вважали викраденим військовими РФ під час окупації

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували 25 картин з викраденої російськими окупантами колекції

336 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок