25 січня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що "Історичний центр міста-порту Одеса" включили до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, яка знаходиться під загрозою.
Питання про включення Одеси до Світової спадщини мали розглядати ще 24 січня, однак через затягування російськими представниками рішень з інших питань довелось перенести на наступний день.
За інформацією Одеської міськради, представники Росії спробували на сесії внести правки в порядок денний та виключити розгляд питання, пов'язаного з Одесою. Але це відхилили.
В ЮНЕСКО сподіваються, що це сприятиме кращому захисту міста. Також Одеса може отримати додатковий доступ до міжнародної фінансової та технічної допомоги.
До переліку Світової спадщини в небезпеці входять обʼєкти, що, на думку експертів ЮНЕСКО, перебувають під загрозою зникнення/знищення внаслідок природних причин або через втручання людини (зокрема через збройні конфлікти та війни).
Занесення в окремий список свідчить про необхідність особливої уваги до цих об'єктів та вживання невідкладних заходів щодо їх порятунку/збереження.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент "Культура приготування українського борщу" було внесено до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони".
"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що "книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати" і взагалі наш борщ – це "прояв екстремізму та нацизму", цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО", – зазначив тоді Ткаченко.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!