"Це не перешкода у роботі": історія реабілітолога з Рівного, який має 1% зору

"Це не перешкода у роботі": історія реабілітолога з Рівного, який має 1% зору

"Це не перешкода у роботі": історія реабілітолога з Рівного, який має 1% зору
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному реабілітолог Дмитро Мурдза, попри порушення зору, допомагає людям відновлювати своє здоров'я. Серед його пацієнтів — люди різного віку. Суспільному чоловік розповів, що слабкозорість не є перешкодою у роботі і він навпаки вважає це перевагою.

Дмитро Мурдза від народження має 1% зору. Він може відрізнити світло від темряви, а також бачити насичені кольори. Попри це, у свої 25 років чоловік має низку досягнень у кількох видах спорту.

"Позаймавшись п'ять років легкою атлетикою, став п'ятиразовим чемпіоном України. Позаймавшись два роки боротьбою дзюдо, став двічі срібним призером України. Позаймавшись три роки паверліфтингом, силовим триборством зі штангою, виборов звання майстра спорту України", — розповів чоловік.

"Не є перешкодою у роботі": історія реабілітолога з Рівного, який має порушення зору
Фото: Суспільне Рівне

Але таке активне спортивне життя негативно позначилося на здоров'ї, зазначив Дмитро.

"Рвав і метав. Як результат — отримав два травмованих коліна унаслідок неправильного поводження на спортмайданчиках. Бувши сам травмованим, я тепер знаю, як допомогти тим людям, які мають аналогічну травму. До того я теж мав розуміння, як це працює, але знову ж таки, якщо ми не побували у шкірі тієї людини, якій недобре, то ми не відчуємо ніколи те, що їй болить", — пояснив реабілітолог.

Чоловік здобув освіту ерготерапевта, також має диплом масажиста міжнародного зразка.

"Психологія, реабілітація і масаж — це три компоненти, які з'єднуються й утворюють класний оздоровчий комплекс, завдяки якому можна допомогти людині після різноманітних фізичних і психологічних травм. Проводжу оздоровлення абсолютно усім людям різноманітної вікової категорії. Наймолодша моя пацієнточка — шість місяців, найстарша — 100 років", — поділився він.

Порушення зору не є перешкодою у роботі, каже Дмитро і вважає це перевагою.

"Загалом природою так закладено, що незряча людина — більш чутлива, ніж зряча, тому що це компенсаторна здібність. Якщо ми не маємо відповідного зору, значить ми маємо дотик, ми маємо слух, ми маємо нюх і так далі", — додав він.

Читайте також

  • Як укріплюють кордон на Рівненщині та чим допомагають бобри. Пояснює начальник ОВА
  • Матеріальна допомога добровольцям. Хто може на неї претендувати у Рівному
  • Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок