СNN: у чому небезпека "вагнерівців" на полі бою

СNN: у чому небезпека "вагнерівців" на полі бою

ЗМІ
ПВК Вагнера на війні в Україні
. Люди сидять в офісі в "Центрі ПВК Вагнер"під час офіційного відкриття офісного блоку в Санкт-Петербурзі, Росія, 4 листопада 2022 року. AP Photo / Dmitri Lovetsky

ПВК "Вагнер" становить унікальну загрозу на близькій відстані, навіть якщо зазнає надзвичайних втрат. Про це пише CNN з посиланням на документ української військової розвідки, отриманий журналістами. За даними CNN, бійці ПВК "Вагнер" стали одноразовою піхотою російського наступу на сході України.

"Смерть тисяч солдатів "Вагнера" не має значення для російського суспільства", — йдеться у звіті.

Штурмові групи не відходять без команди. Несанкціонований відхід команди або без поранення карається розстрілом на місці, пише CNN з посиланням на документ.

Перехоплення телефонних розмов, отримані українським розвідувальним джерелом і передані CNN, також свідчать про безжальне ставлення до власних бійців на полі бою. В одному з них чути, як солдат розповідає про іншого, який намагався здатися українцям.

"Вагнерівці зловили його і відрізали йому довбані яйця", — каже солдат.

Водночас CNN відзначає, що не може самостійно підтвердити автентичність розмови, яка, як стверджується, відбулася в листопаді.

Поранені бійці "Вагнера" часто залишаються на полі бою годинами, згідно з даними української розвідки.

"Штурмовій піхоті не дозволяється самостійно виносити поранених з поля бою, оскільки їхнє головне завдання — продовжувати штурм до досягнення мети. У разі невдалого штурму відступати також дозволяється лише вночі", — йдеться у публікації.

Також відзначається продемонстрована власником ПВК “Вагнер” Пригожиним жорстока байдужість до втрат. Згідно з аналізом, отриманим CNN, така тактика групи “Вагнера” "є єдиною ефективною для погано навчених мобілізованих військ, які складають більшість російських сухопутних сил".

Припускається, що російська армія, можливо, навіть адаптує свою тактику, щоб стати більш схожою на ПВК “Вагнер”: "Замість класичних батальйонних тактичних груп російських збройних сил пропонуються штурмові підрозділи".

Це було б значною зміною традиційної опори росіян на великі механізовані підрозділи.

В одному з перехоплень української розвідки солдат протиставляє "вагнерівців" своєму підрозділу і каже: "Це, …, небо і земля. Краще б я служив там, …".

У звіті йдеться про те, що ПВК "Вагнер" розгортає свої сили мобільними групами чисельністю близько десятка або менше осіб, використовуючи реактивні протитанкові гранатомети (РПГ) і розвіддані безпілотників у режимі реального часу, які в доповіді названі "ключовим елементом".

Ще одним інструментом, який мають солдати ПВК "Вагнер", згідно з документом, є використання засобів зв'язку виробництва компанії Motorola. Водночас компанія Motorola повідомила CNN, що призупинила всі продажі в Росії і закрила там свою діяльність.

Засуджені, десятки тисяч яких були завербовані ПВК "Вагнер", часто є першою хвилею в атаці і несуть найбільші втрати — до 80%, за даними українських чиновників. За ними йдуть більш досвідчені бійці з тепловізорами та приладами нічного бачення.

Якщо “вагнерівцям” вдається зайняти позицію, артилерійська підтримка дозволяє їм вирити окопи і закріпити свої здобутки. Але ці окопи дуже вразливі для атаки на відкритій місцевості. І знову ж таки — згідно з українськими перехопленнями — координація між ПВК “Вагнер” і російськими військовими часто відсутня. В одному з перехоплених дзвінків, який неможливо перевірити, солдат повідомив своєму батькові, що його підрозділ помилково знищив автомобіль “вагнерівців”.

Пригожин неодноразово наполягав на тому, що саме його бійці відповідальні за штурм міста Соледар і прилеглих населених пунктів, нагадує CNN.

"Жодні інші підрозділи, окрім бійців ПВК "Вагнера", не брали участі у штурмі Соледара", — стверджував він.

Діяльність групи "Вагнера" — це шлях Пригожина до отримання більших ресурсів і важливий інструмент у його боротьбі з російським військовим істеблішментом, який він часто критикував за невмілість і корумпованість, пише CNN.

За даними британської розвідки, начальник російського Генштабу Валерій Герасимов віддав наказ про те, що солдати повинні бути краще підготовлені. Пригожин відповів, що "війна — це час активних і сміливих, а не чисто поголених", відзначає CNN.

Читайте також

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар

На початок