"Там діє диявол — там немає Бога": Епіфаній прокоментував злочини Росії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Там діє диявол — там немає Бога": Епіфаній прокоментував злочини Росії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Там діє диявол — там немає Бога": Епіфаній прокоментував злочини Росії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Предстоятель ПЦУ Епіфаній. Архівне фото УНІАН

Предстоятель православної церкви України Епіфаній вважає, що відповідальність за злочини Росії лежить на її громадянах, які вибирають зло, а також на російській церкві, яка благословляє і підтримує загарбників.

Про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

Епіфаній пояснив, що те, що чинить Росія — "не Божа воля, а вибір людей".

"Це не Бог допускає. Кожна людина володіє свободою і має право вибору. Бог не створив зла: зло тільки паразитує на добрі. І тому те, що ми бачимо — це чиниться руками людей. Люди, які неправильно використовують цю свободу, вони вибирають не добро, а вибирають зло, хоча називають себе християнами", — зазначив він.

Голова ПЦУ нагадав, що російська церква фактично підтримує злочини, які чинить російська армія в Україні.

"Їхній очільник, Кирило Гундяєв, відкрито благословляє і підтримує російських загарбників для того, щоб вони вбивали українців. Хоча він говорить про те, що немає України, а є "єдиний народ", — наголосив Епіфаній.

Попри те, що росіяни називають себе християнами, Епіфаній вважає, що "в їх діях немає Бога, а є диявол".

"Ті, які себе називають православними християнами, як ми бачимо, чинять такі звірства. Виникає питання: яка військова доцільність стріляти по цивільних об’єктах, по житлових будинках? Якщо ви хочете воювати, то є певні правила, військові правила: не можна нищити цивільну, критичну інфраструктуру, не можна вбивати мирних мешканців, невинних людей і дітей. Але ми бачимо ці прояви з боку агресора, що свідчать, що там діє диявол — там немає Бога", — зазначив він, згадуючи трагедію в Дніпрі, яка забрала десятки життів мирних людей.

За словами предстоятеля, аби "присікти" зло і захистити добро, Україні потрібна зброя, яку на міжнародних заходах просили так само і представники церкви.

"Бо якщо зло буде далі просуватися, то ми побачимо, що більше буде жертв. Але ми покликані присікти це зло, щоб воно не мало подальшого розповсюдження у всій Європі", — наголосив Епіфаній.

Повну версію інтерв’ю дивіться за посиланням.

На початок