Марокко передало Україні радянські танки — ЗМІ

Марокко передало Україні радянські танки — ЗМІ

Марокко передало Україні радянські танки — ЗМІ
Фото: menadefense.net

Армія Марокко передала Україні танки Т-72Б, які пройшли модернізацію в Чехії на ремонтній лінії майстерень компанії "Екскалібур". Близько двох десятків одиниць техніки вже використовуються на полі бою проти російських військ.

Про це повідомляє MENA Defense.

"Тиждень тому на поле бою було відправлено близько двадцяти одиниць, і їх було видно під час візиту прем'єр-міністра Чехії Петра Фіали до майстерень армійської компанії "Екскалібур" у Штернберку, де проводилася їхня модернізація", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що точна кількість одиниць переданої техніки невідома. За даними видання, загалом у марокканській армії було 148 Т-72, 136 Т-72Б та 12 Т-72БК із резервів білоруських Збройних сил, які країна закупила двома партіями у 1999 та 2000 роках.

"Рішення Марокко про постачання зброї Україні було ухвалено практично під тиском під час саміту "Рамштайн" для України, який відбувся 26 квітня 2022 року та був організований США. На цьому саміті Туніс та Марокко були єдиними двома країнами, які представляли Північну Африку. Туніс направив на той час два вантажні літаки в аеропорт Жешув у Польщі, який централізує матеріально-технічну допомогу Україні, і Марокко, схоже, наслідувало його приклад, відправивши не гуманітарну допомогу, а відверту зброю", — зазначається в публікації.

Журналісти пишуть, що на фотографіях, зроблених під час візиту прем'єр-міністра Чехії від 9 січня, можна помітити старі марокканські танки на ремонтній лінії. З огляду на знімки автори публікації припускають, що Марокко не мало можливості підтримувати техніку у стані, придатному для використання.

Марокко передало Україні радянські танки — ЗМІ
Марокко передало Україні радянські танки — ЗМІ. Фото: menadefense.net

"Глибоке оновлення шасі танка вказує на те, що вони містилися в дуже поганому стані, і що Марокко не має коштів для їх підтримки у придатності. З іншого боку, ми відзначаємо, що башти (які, мабуть, не використовувалися) залишились в тому стані, в якому вони були отримані з Марокко, і були збережені у своєму початковому пісочному кольорі", — пише MENA Defense.

Читайте також

МЗС Британії підтримало угоду щодо передачі Україні німецьких танків

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів, війська РФ активізувалася на Запорізькому напрямку. 333 день війни. Онлайн

На початок