На Рівненщині у чотирьох локаціях, де проживають переселенці, покращуватимуть умови для проживання. Робитиме це громадська організація "Агенція сталого розвитку Рівного" коштом субгранту від проєкту EU4CSOs Emergency Actions, розповіла в етері Українського радіо Рівне комунікаційна менеджерка ГО Вікторія Власюк.
Три локації, де переселенцям покращуватимуть умови для проживання, знаходяться у Рівному, ще одна — у Дубенському районі:
- шелтер св. Ольги, с. Варковичі;
- гуртожиток №6 РДГУ, м.Рівне;
- Гуртожиток № 2, Рівненський автотранспортний фаховий коледж НУВГП;
- Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
"Ми давно досліджували ці потреби, вивчали статистику, з багатьма вже були знайомі, тому для невеликого гранту обрали саме ці локації, щоб закрити їх критичні потреби. У загальному в цих чотирьох шелтерах проживає близько 700 людей", — розповіла Вікторія Власюк.
Проєкт триватиме три місяці. Його мета — підтримати громадський сектор, який допомагає ВПО із поселенням та базовими потребами.
"Цей проєкт втілює в життя Благодійна організація "100% життя" у Рівному. А ми отримали частинку коштів (субгрант) 364 тисячі гривень на реалізацію конкретно нашої ідеї", — уточнила комунікаційна менеджерка.
У чотирьох обраних локаціях планують покращити санітарно-гігієнічні умови.
"Будемо облаштовувати кухонні куточки, душі, туалети тощо. В деяких з гуртожитків зроблять косметичний ремонт. Також закупимо техніку: сушильні, пральні машини, холодильники. Більшість мешканців таких шелтерів — жінки з дітьми, люди похилого віку, люди з інвалідністю. Тому акцент на тому, де вони готуватимуть їсти — це важливо.", — сказала Вікторія Власюк.
Що відомо
- Проєкт EU4CSOs Emergency Actions створили з початком повномасштабного вторгнення для допомоги українцям, які шукають або знайшли прихисток на Рівненщині.
- Станом на грудень 2022 року в Рівненській області проживало понад 38 тисяч внутрішньо переміщених осіб. А загалом область прийняла понад 84 тисячі переселенців, майже 40 тисяч зупинились на короткий період.
- За даними Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області, близько 35 тисяч з цих людей входить до числа маломобільних груп. Серед внутрішніх переселенців на Рівненщині є 14 695 сімей з дітьми, 2 071 людина з інвалідністю та 7 767 — похилого віку.
Читайте також
- "Чекають, щоб повернутись додому": що відбувається із пошуком роботи для переселенців на Рівненщині
- "Збираємо фото і відео всього, що пов'язане з війною": у громаді на Рівненщині формують онлайн-архів боротьби проти РФ
- Через освячення води священником УПЦ (МП) голова Рівнеоблради викликав на розмову керівника водоканалу, а працівника звільнили
- Він доставляє їжу: велосипедист з Херсона порівняв велоінфраструктуру Рівного з рідним містом
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: