Кропивничанин хоче виграти грант, щоб купити обладнання для лікарень міста

Кропивничанин хоче виграти грант, щоб купити обладнання для лікарень міста

Кропивничанин хоче виграти грант, щоб купити обладнання для лікарень міста

Кропивничанин Анатолій Компанієць бере участь у конкурсі грантів "Людяність і взаємодопомога" від міжнародного фонду "Відродження", щоб купити обладнання для лікарень міста. Якщо переможе, отримає 200 тисяч гривень. За ці гроші хоче купити компресорні інгалятори та кисневі концентратори.

Анатолій Компанієць захворів на коронавірус наприкінці березня. Він лікувався в квітні три тижні в Центральній міській лікарні. В ізоляційному блоці побачив, що для лікування коронавірусу не вистачає кисневих концентраторів. "В реанімації я був підключений до кисню постійно, цілодобово. А потім було потрібно – годину подихав – перерва, знову, годину подихав – перерва. Але ж небуло такої можливості. В палаті нас було двоє. І виходило так, що годину я дихаю, годину відпочиває цей апарат, потім дихає людина інша. Велика перерва, і в мене падала ситуація з киснем".

Також, під час лікування коронавірусу потрібні компресійні інгалятори. "В них заливаються ліки, і ти дихаєш, щоб пневмонію знімати, і дихання було легше", – говорить Анатолій Компанієць.

Те, що таке обладнання потрібне, підтверджує керівник Центральної міської лікарні Олександр Артюх: "Кисневі концентратори є в нас в якійсь там кількості. Але ж при такому напливі пацієнтів, звичайно, не вистачає. Тому хотілося б більше, хоча б 10 ще, як мінімум".

Кисневий концентратор має ось такий вигляд. Коштує від 20 до 40 тисяч гривень. Вартість інгалятора від 500 гривень до 5000 тисяч.

Кропивничанин хоче виграти грант, щоб купити обладнання для лікарень міста

Компресорний інгалятор та кисневий концентратор

"Загалом в області 117 кисневих концентраторів, які використовуються для такого виду допомоги, – говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко, – але ми помітили, що пацієнти краще одужують, коли отримують без ШВЛ кисень, а в кисневих концентраторах. Потреба в області є у 23 кисневих концентраторах, для того, щоб забезпечити повну потужність на випадок повної завантаженості госпітальних баз. Інгаляторів потрібно близько 50 штук".

Анатолій Компанієць дізнався про конкурс грантів "Людяність і взаємодопомога", який організував міжнародний фонд "Відродження". За його умовами, фонд виділяє організаціям 200 тисяч гривень на допомогу закладам охорони здоров’я. Кропивничанин розробив проєкт від обласного центру допомоги учасникам Антитерористичної операції та переселенцям, в якому він працює.

Приблизно кожні 2 тижні фонд розглядає заявки на гранти, – говорить виконавчий директор Олександр Сушко: "На жаль, заявок набагато більше, ніж ми можемо задовольнити. На сьогоднішній день ми дали гранти понад 80-ти громадським організаціям – у формі саме благодійного пожертвування, перерахувавши їм кошти. Ми надаємо перевагу тим організаціям, які вже почали роботу і вже щось зробили, допомагаючи людям".

Чи вдалося здобути грант Анатолію Компанійцю, стане відомо до 29 травня.

Міжнародний фонд "Відродження" створили тридцять років тому. Регіональні представництва фонду знаходяться в понад тридцяти країнах світу. Виконавчий директор фонду в Україні Олександр Сушко розповівпрофінансували понад дев'ять з половиною тисяч проєктів. Вони направлені на боротьбу з корупцією, просування цінностей відкритого суспільства, прозорого використання коштів у медичній сфері. На проєкти витратили понад 310 мільйонів доларів.

Ще по темі:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди