Енергетики відремонтували деякі пошкоджені під час атак підстанції — Yasno

Енергетики відремонтували деякі пошкоджені під час атак підстанції — Yasno

Енергетики відремонтували деякі пошкоджені під час атак підстанції — Yasno
Фото: AP

На завтра, 21 січня, обмеження з електроенергії по Києву в 927 МВт на день (615 МВт вночі), це закриє 63% потреби у світлі. За інформацією Міністерства енергетики України, вдалося дещо збільшити генерацію в системі, оскільки енергетики відремонтували деякі пошкоджені під час атак підстанції.

Про це повідомив генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко.

Посадовець також детально розповів саме про джерела генерації електроенергії в Україні.

За його словами, гідроелектростанції - це досить недороге джерело електроенергії, мають невичерпний ресурс, на який не потрібно витрачати кошти. Ці станції є досить екологічними. Але не можуть виробляти світло безперервно. Їх використовують для запуску систем.

На відміну від ГЕС, теплоелектростанції потребують ресурси: вугілля, газ тощо. Електроенергія, вироблена ТЕС є досить дорогою. Їх робота не залежить від зовнішніх чинників.

Атомні електростанції мають генератор у вигляді реактора, працюють на ядерному паливі. Є дорогими у будівництві та потребують значного ресурсу в обслуговуванні. Виробляють значні обсяги електроенергії, яка є відносно недорогою.

"Через особливості виробництва є досить негнучкими, не можуть швидко змінити обсяги електроенергії, що виробляється", — зазначає Коваленко.

Вітрові та сонячні електростанції потребують спеціальних умов використання та роботи. Часто є ресурсомісткими. Електроенергія, яку вони виробляють не є дорогою. Зрозуміло що дуже сильно залежать від зовнішніх чинників.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням на Київщині

Ліміти споживання електроенергії для Києва і Київської області, які надали в НЕК "Укренерго", дозволили 20 січня, застосовувати графіки стабілізаційних відключень електроенергії.

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що щовечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Читайте також

Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення

На початок