Які фрукти в Україні найдешевші та на що виросли ціни: розповідає експерт

Які фрукти в Україні найдешевші та на що виросли ціни: розповідає експерт

Ексклюзивно
Які фрукти в Україні найдешевші та на що виросли ціни: розповідає експерт
Фрукти на Привозі 9 січня 2023 рік. Фото: Суспільне Одеса

Ціни на фрукти та їх доставку зросли вдвічі. Окрім того, що логістика здорожчала на 200-250 відсотків, вона до того ж суттєво ускладнилася. Про це в ефірі телемарафону Суспільного заявив президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник.

Експерт зазначив, що вартість всієї плодоовочевої продукції, крім яблук, виросла через імпорт, який прив’язаний до валютного курсу, адже гривня знецінюється. А вантажоперевезення злетіли вгору через блокування Росією морських портів України.

“Якщо раніше ті ж банани морем йшли до порту в Одесу, то тепер до порту Нідерландів, наприклад, Роттердам, а звідти вже їде в Україну автомобільним шляхом. Тобто це суттєво складніше, довше і дорожче. Трохи працює порт Констанца в Румунії, але від цього набагато легше не стає. Але все одно це додаткові рухи, які обчислюються грошима”, — каже Тарас Баштанник

А от яблука — це вітчизняний продукт, говорить експерт. І Україна по яблуках останні 3-4 роки має перевиробництво. Тому підприємці, які вирощують сорти, придатні для експорту і які мають потужності на своїх підприємствах останні 5-7 років нарощували канали для продажу.

“Основні канали збуту — це були країни Близького Сходу такі, як Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати та Південно-Східна Азія - Сингапур, Гонконг, Малайзія, Індонезія. Всі ці ринки Україна активно опановувала”, — сказав Баштанник

Однак це морська логістика, а зараз її практично немає. Через це з України товар неможливо відправити, а транзит через Стамбул чи Констанцу в Румунії — це досить важко, дорого і не надто конкурентно. Все це призводить до падіння ціни на українські яблука.

Читайте також

https://suspilne.media/314046-v-ukraini-dorozcatimut-ovoci-borsovogo-naboru-ekspert/

https://suspilne.media/295272-cini-v-ukraini-zrostatimut-na-vsi-kategorii-tovariv-ekonomist/

https://suspilne.media/281978-cifri-sokuuci-bo-mi-u-vijni-ak-pesimisticnij-proekt-budzetu-2023-vpline-na-ukrainciv/

https://suspilne.media/281492-inflacia-u-2023-roci-moze-sagnuti-30-a-kurs-dolara-orientovno-42-griven-smigal/

На початок