США планують розпочати передачу Україні заморожених російських активів

США планують розпочати передачу Україні заморожених російських активів

США планують розпочати передачу Україні заморожених російських активів
Фото: Associated Press

Передачею конфіскованих російських активів Держдепартаменту буде займатися спеціальна група KleptoCapture Міністерства юстиції США. Цей процес розпочнеться у найближчі тижні та місяці.

Про це заявив представник Міністерства юстиції США Ендрю Адамс.

Робоча група якою керує Адамс вже досить тривалий час працює над виявленням та арештом російських активів, які підпадають під американські санкції.

"Прийняття закону про асигнування у 2023 році дає мені надію, що ми почнемо спостерігати перші передачі від Міністерства юстиції до Державного департаменту найближчими тижнями та місяцями, коли будуть отримані перші остаточні розпорядження щодо конфіскації щодо певних активів", — заявив Ендрю Адамс на семінарі в Гудзонівському інституті.

За його словами, у майбутньому США планують почати передачу конфіскованих активів на користь України.

Посадовець не назвав загальний обсяг конфіскованих активів та інші деталі, але зазначив, що суми перших транзакцій є мізерними, у порівнянні з вартістю збитків, завданих Росією Україні.

Що відомо про вилучення російських активів

14 листопада 2022 року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів ухвалила резолюцію про "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв'язку з агресією проти України", підготовлену Україною за співавторством понад півсотні країн.

Вона містить визнання країнами ООН потреби створення міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих Україні Росією та рекомендації державам щодо створення міжнародного реєстру збитків. Йдеться про документування доказів та інформацію про шкоду, втрату або каліцтва, заподіяні фізичним та юридичним особам, а також державі України. Заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, коментуючи прийняття резолюції ООН про відшкодування збитків Україні у зв'язку з російською агресією, пригрозив Заходу вилученням активів іноземних приватних інвесторів.

18 листопада 2022 року Європейський Союз заморозив 68 мільярдів євро російських активів, згідно з внутрішнім документом Єврокомісії. Наразі Євросоюз вивчає можливість направити деякі із заморожених активів банку Росії на відновлення України. Обговорення перебуває в ранній стадії, тому що для таких кроків потрібен перегляд правової основи.

Читайте також

У ЄС заморозили російські активи на суму 17 мільярдів євро

Для відбудови України необхідно приблизно 38 млрд доларів на рік — Марченко

На початок