Для відбудови України необхідно приблизно 38 млрд доларів на рік — Марченко

Для відбудови України необхідно приблизно 38 млрд доларів на рік — Марченко

Для відбудови України необхідно приблизно 38 млрд доларів на рік — Марченко
Фото: УНІАН

Для післявоєнної відбудови України необхідний бюджет — близько 38 мільярдів доларів на рік. Питання пошуку ресурсів для відновлення країни "вирішується в тяжких щоденних перемовинах" урядом.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.

"Ми зараз займаємося пошуком ресурсів для критичного відновлення. Мова йде про найближчу перспективу, щоб ми мали можливість забезпечити потреби в електроспоживанні, водозабезпеченні і т.д. Відповідно забезпечити потребу бюджету на 2023 рік для соціально-гуманітарних заходів. Мова йде орієнтовно про 38 млрд доларів, потреба на рік. З цим ми працюємо", — сказав Марченко.

Він додав, що кошти необхідні для відновлення критичної інфраструктури в бюджеті закладені, крім того, до відновлення можуть залучити арештовані на території України кошти Росії.

"Всі кошти, які необхідні для відновлення критичної інфраструктури, ми в бюджеті знаходимо. І в бюджеті цього року, і є в бюджеті наступного року також є заходи, які передбачають критичне відновлення. Зокрема, є Фонд ліквідації наслідків — це першочергові заходи, які фінансуються з цього фонду. В цей фонд можуть бути залучені грошові кошти суб’єктів РФ на території України, які були арештовані", — сказав міністр.

Читайте також

ЄС надасть Україні €1 млрд та 400 генераторів на відновлення енергосистеми

Україна негайно потребує 17 млрд доларів на критичну інфраструктуру — Зеленський на конференції в Берліні

Шмигаль назвав суму, виділену урядом на відбудову інфраструктури

В 1,6 раза перевищують ВВП: Шмигаль назвав суму збитків, завданих війною

На початок