"Я дуже вас прошу, моліться за мене": спогади матері загиблого "кіборга" Володимира Труха

"Я дуже вас прошу, моліться за мене": спогади матері загиблого "кіборга" Володимира Труха

"Я дуже вас прошу, моліться за мене": спогади матері загиблого "кіборга" Володимира Труха
Фото: memorybook

Володимир Трух із села Жабинці, що в Чортківському районі, був солдатом 80-ї окремої аеромобільної бригади. Мама загиблого "кіборга" Ольга розповіла Суспільному, що її син загинув 17 січня 2015 року.

За її словами, в той день вона розмовляла з ним по телефону.

"Я ніколи йому не телефонувала, він телефонував сам, коли мав можливість. Він зателефонував мені дуже пізно, довго мовчав в трубку, а потім сказав: "Мамо, я дуже вас прошу, моліться за мене". Я розплакалася і відповіла сину, що постійно молюся за нього, молюся в церкві за всіх солдатів. Він мовчав, була мертва тиша, я думала, що його вже немає на зв’язку. Він сказав: "Я думаю, що ви бачите по новинах, що робиться в нас. Я б ще раз попросив молитися за нас". Я тоді не зрозуміла до чого він це все сказав, що це були останні дні. Він десь за годину отримав поранення, після того, як телефонував. Це були останні слова мого сина, в ту ніч він загинув. В мене січень дуже важкий місяць, телефонують і приїжджають побратими, я сьогодні перебрала всі газети, всі спогади про Володю", – розповіла Ольга Трух.

"Я дуже вас прошу, моліться за мене": спогади матері загиблого "кіборга" Володимира Труха
Володимир Трух. Фото: memorybook

Володимир Трух був солдатом 80-ї окремої аеромобільної бригади. Загинув під час оборони Донецького аеропорту 17 січня 2015 року. Посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня та нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту", почесний громадянин Тернопільської області, нагороджений відзнакою голови Тернопільської обласної державної адміністрації "За службу Україні" (посмертно).

Його пам'ять вшанували в школі смт. Гусятин. Про це повідомили на сторінці освіта Гусятинської територіальної громади.

"Я дуже вас прошу, моліться за мене": спогади матері загиблого "кіборга" Володимира Труха
Учні вшановують пам'ять "кіборга". Фото: Заклад загальної середньої освіти смт Гусятин

"Спогади про Володю тільки хороші. Він був чемним хлопчиком, був дуже доброю дитиною, помічником мені, бо ми проживаємо в селі, мали велику господарку, багато поля і він в усьому нам допомагав. Батько був патріотом, він любив Україну, так виховав дітей. Володя в 2010 році призвався в армію, відсулжив в армії. Пройшов з батьком весь Майдан і старшим братом. Постійно стояв на перших барикадах. Він дуже любив Україну. Я не дозволяла йому йти, просила, плакала. Володя говорив, хто як не я, що він має за кого йти, я воюю за вас, за своїх племінників. Володя служив в легендарній львівській 80-й бригаді. Їхнє гасло "Хто як не я. Ніхто, крім нас". Він під цим гаслом прожив до кінця своїх днів. Як прийшла йому повістка, то він одразу підписав і пішов", – говорить Ольга Трух.

Нагадаємо, кіборги обороняли Донецьке летовище 242 дні – з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015. Серед загиблих – четверо бійців з Тернопільщини – Ігор Римар, Іван Вітишин, Володимир Трух і В'ячеслав Мельник. 20 січня 2015 року проросійські бойовики, не припиняючи штурмів, підірвали новий термінал Донецького аеропорту. Після того військовим керівництвом було прийнято рішення відвести українських бійців, і 22 січня останні вцілілі захисники залишили зруйнований термінал.

Читайте також

  • Добровольці відзняли фільм про загиблих кіборгів із Тернопільщини
  • На Тернопільщині вшанували пам'ять кіборга, який останнім залишив аеропорт
На початок