Концерн Rheinmetall готовий передати Україні до 100 танків Leopard 1

Концерн Rheinmetall готовий передати Україні до 100 танків Leopard 1

Концерн Rheinmetall готовий передати Україні до 100 танків Leopard 1
Основний бойовий танк Leopard 2A6 німецьких збройних сил, бере участь у військових навчаннях НАТО 27 жовтня 2022 року в Пабраде, Литва. Фото: Getty Images

Німецька збройна промисловість готується поставити в Україну основні бойові танки, зокрема німецькі Leopard 1 і Leopard 2 і модернізовані британські Challenger 1. Про це повідомляє видання Handelsblatt з посиланням на джерела у галузі.

За словами джерел, це дало б дозволило Бундесверу не відмовлятися від жодного танка зі свого дефіцитного запасу озброєнь.

Зазначається, що Rheinmetall може закупити велику кількість британських танків Challenger 1 в Омані та модернізувати їх. Вони можуть бути передані Україні цього року.

Ця модель танка старша за Challenger 2, яку британці хочуть передати Україні. Однак обидві моделі матимуть однакову основну гармату, що полегшить постачання боєприпасів і логістику.

Крім Challenger, концерн пропонує передати Україні Leopard 1 і Leopard 2. Зі старішої моделі Leopard 1 20 основних бойових танків можуть бути переобладнані та передані ЗСУ цього року та ще 80 протягом 20 місяців.

Повідомляється, що Фленсбурзька збройна компанія FFG також має на складі Leopard 1 і може модернізувати їх для України. При цьому поки не зрозуміло, яким чином основний виробник Leopard 2 Krauss-Maffei Wegmann (KMW) може брати участь у можливій поставці.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Україна хоче розгорнути танкову бригаду із танків Leopard 2 — Кулеба

Фінляндія та Польща можуть надати Україні танки Leopard — ЗМІ

Міноборони Німеччини прокоментувало можливість передачі Україні танків Leopard 2

Німеччина не зможе поставити танки Leopard в Україну до наступного року — концерн Rheinmetall

Дуда хоче зібрати для України хоча б бригаду танків Leopard

На початок