Менше палива, більше тепла: у Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню

Менше палива, більше тепла: у Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню

Менше палива, більше тепла: у Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню
Фото: КМДА

У Пущі-Водиці встановили модульну котельню замість тієї, що була зруйнована артилерійським обстрілом військ РФ. Об’єкт належить комунальному підприємству "Київтеплоенерго" і забезпечує опаленням один із лікувальних закладів столиці. Нова котельня має коефіцієнт корисної дії понад 93%, вона суттєво економить газ та електроенергію.

Про це під час інспектування роботи котельні повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що стара котельня була зруйнована в березні минулого року прямим влучанням артилерійського снаряда. Обстріл пошкодив будівлю й саме обладнання. Котельня подавала тепло у 6 корпусів психоневрологічного інтернату і в один житловий будинок.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв інспектує роботу нової модульної котельні
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв інспектує роботу нової модульної котельні. Фото: КМДА

За словами заступника голови КМДА, було вирішено, що більш доцільним буде встановити нову блочно-модульну котельню, ніж відновлювати стару, яка пропрацювала понад 50 років. Як зауважує посадовець, такий крок себе повністю виправдав: котельня споживає значно менше газу, працює в автоматичному режимі, її обслуговування потребує менше персоналу.

Петро Пантелеєв також повідомив, що на об’єкті теплопостачання встановили генератор, аби пункт стабільно працював під час можливих перебоїв з електрикою. Він додав, що більша частина обладнання котельні — українського виробництва.

Енергоефективна котельня у Пущі-Водиці
Енергоефективна котельня у Пущі-Водиці. Фото: КМДА

Що відомо про об'єкти теплопостачання Київщини

На початок 2023 року 42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення світла. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

У серпні у Київській області підприємства теплоенергетики відновили 47 із 64 котелень, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Ремонтні роботи виконали коштом місцевих бюджетів та міжнародних фінансових організацій.

Російські війська 13 березня 2022 року завдали артилерійського удару по психоневрологічному інтернату в столичній Пущі-Водиці. На момент обстрілу підопічні інтернату та персонал були евакуйовані до безпечного місця. Один снаряд влучив у котельню, другий — у приміщення моргу. Унаслідок вибухової хвилі часткових руйнувань зазнав і житловий корпус установи. У жовтні минулого року у Пущі-Водиці відремонтували пошкоджений обстрілами психоневрологічний диспансер. Роботи профінансував американський приватний благодійний фонд GEM.

Читайте також

Литва передала потужний генератор для інфраструктури Ірпеня

На початок