Кропивничани відмовились від масових купань на Водохреще

Кропивничани відмовились від масових купань на Водохреще

Кропивничани відмовились від масових купань на Водохреще
Суспільне Кропивницький

Цього року кропивничани відмовились від масових занурень у воду на Водохреще. 19 січня його відзначають за григоріанським календарем, 6 січня – за новоюліанським. Суспільне поспілкувалось з містянами, які прийшли пірнати, та дізнавалось, що про купання на Водохреще кажуть лікар та священник.

На Новомиколаївському пляжі в Кропивницькому о 9:30 охочих зануритись у воду на Водохреще було троє.

Кропивничанин Роман вважає, що занурюватись у воду краще в більш прохолодну погоду: "Не те, щоб готувався. Просто займаємось цим з друзями, товаришами. Не хворіємо, загартовуємось".

Кропивничанин Олексій Пашолок прийшов на пляж з родиною: "Традиція. Я ще зі школи чи не щороку занурювався".

Тетяна Азатьян прийшла подивитись на тих, хто не боїться купатись взимку. Такої малої кількості людей, сказала, не пам’ятає в попередні роки: "Ще такого не було, щоб тут не було людей. Хороша погода і немає людей. Не купаються, не раді ми нічому. Нам тільки перемога потрібна".

На березі чергували рятувальники. Людей небагато, сказав водолаз Володимир Віднічук: "Але хтось, можливо, прийде. Заходи безпеки будемо забезпечувати".

На Кіровоградщині визначили 26 місць для купання на Водохреще. За інформацією речниці служби з надзвичайних ситуацій в області Оксани Мачак, до чергувань залучили 91 рятувальника на 26 машинах. Усі рятувальні пости обладнали рятувальним спорядженням.

Ще одне офіційне місце для купання на Водохреще у Кропивницькому – каплиця святого Даниїла, де охочі пірнають у купель та набирають воду з джерела.

Іван Кучерявий купався з семирічним сином: "Ніяк його не готували. Думали, що він відмовиться, але це його ініціатива і у нього вийшло. Тут безпечно, є рятувальники, більш намолене місце".

Думка лікаря

Пірнати у холодну воду без шкоди для здоров’я можна підготовленим до цього дорослим і дітям, сказав сімейний лікар Дмитро Корольков. Перед зануренням, з його слів, потрібно розігріти м’язи, щоб поліпшити кровообіг, подбати про гарячий напій після виходу з води і не вживати алкоголю: "Якщо це одноразова акція, тобто людина один раз на рік пірнає – це не корисно для людського здоров’я. Для дітей, для людей з хронічними захворюваннями, для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, цукровим діабетом, вагітних – це не корисно. Якщо дорослі загартовували свою дитину, готувалися до цього, то тоді дійсно можна пірнати".

Думка священника

Купання на Водохреще – це не церковна традиція, пояснив єпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк: "Треба розвінчати думки чи переконання, що занурення у води в час Йордану, Богоявлення позбавляють гріховності людини. Так, воно може слугувати виявом відваги, подоланням в собі страху, проявом сили волі – не більше того".

Зі слів владики Марка, краще в цей день побути з родиною чи зробити добру справу.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок