Президент Казахстану розпустив парламент і призначив дострокові вибори

Президент Казахстану розпустив парламент і призначив дострокові вибори

Президент Казахстану розпустив парламент і призначив дострокові вибори
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Фото: сайт президента Казахстану

Голова Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ "Про розпуск Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан сьомого скликання та призначення позачергових виборів депутатів Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан". Дата позачергових виборів у республіці призначена на 19 березня 2023 року.

"Проведення позачергових виборів продиктовано логікою конституційної реформи, підтриманої громадянами на загальнонаціональному референдумі. За її підсумками, наша країна перейшла на нові, більш справедливі та конкурентні правила формування представницької гілки влади", – йдеться в повідомленні на сайті президента Казахстану.

Окрім цього було підписано указ про розпуск усіх регіональних масліхатів. Дату виборів депутатів місцевих рад доручено визначити Центральній виборчій комісії Казахстану.

Читайте також: Токаєва офіційно переобрали президентом Казахстану. Що він говорив про Україну

Це сталося через два місяці після проведення дострокових президентських виборів у Казахстані у листопаді 2022 року. Тоді Токаєва переобрали президентом на другий термін.

Касим-Жомарт Токаєв почав виконувати обов’язки президента у березні 2019 року після відставки Нурсултана Назарбаєва. У квітні 2019 року Токаєв оголосив дострокові президентські вибори та переміг на них.

Що відомо про конституційну реформу в Казахстані

У вересні 2022 року парламент Казахстану ухвалив поправки до конституції, які, зокрема, передбачали збільшення строку повноважень президента з п'яти до семи років. Вони також передбачали і зміну системи виборів до Мажилісу та масліхатів та реєстрації політичних партії. Також за цими змінами столиці Казахстану повернули назву Астана.

Після цих змін у листопаді були проведені позачергові вибори президента країни, на яких Токаєв здобув впевнену перемогу.

Читайте також

Казахстан не визнає "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України

На початок