Казахстан не визнає "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України

Казахстан не визнає "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України

Казахстан не визнає "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України
Голосування на фейковому референдумі. Луганськ, 24 вересня 2022. Фото: АР

Казахстан не визнає можливу анексію чотирьох областей України Росією після проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на МЗС Казахстану.

"Що стосується проведення референдумів... Казахстан виходить з принципів територіальної цілісності держав, їх суверенної рівноцінності та мирного співіснування", – заявив речник міністерства закордонних справ Казахстану Айбек Смадіяров.

Речник МЗС наголосив, що Казахстан підтверджує "готовність надавати всіляке сприяння налагодженню політичного діалогу", а збереження стабільності як на регіональному, так і на глобальному рівні "є найважливішою метою".

24 вересня речник президента Туреччини Ібрагім Калин зазначив, що Туреччина не вважає "коректними односторонні ініціативи щодо проведення референдумів". Позиція Туреччини є чіткою – це визнання територіальної цілісності українського народу і держави.

25 вересня Міністр закордонних справ Сербії Нікола Селакович заявив, Сербія не може ухвалити результати референдумів на тимчасово окупованих територіях України, оскільки це "буде суперечити державним та національним інтересам".

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались квазіреферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонує українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходять озброєні люди.
  • На Запоріжжі людей змушують брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами. У Маріуполі озброєні "члени комісії" почали збирати голоси по домівках місцевих жителів.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.

Читайте також

Незаконний, нелегітимний, фейковий: що херсонці кажуть про псевдореферендум

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

На початок