У Кропивницькому подешевшали яйця. Яку ціну прогнозують

У Кропивницькому подешевшали яйця. Яку ціну прогнозують

У Кропивницькому подешевшали яйця. Яку ціну прогнозують
Суспільне Кропивницький

У січні ціна на яйця у Кропивницькому знизилася від двох до п'яти гривень за десяток. Власного виробництва яєць у Кіровоградській області немає. Суспільне дізнавалось, що вплинуло на вартість і яку ціну прогнозують.

За словами керівниці обласного департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової, в регіоні є виробничі потужності підприємства, одного з найбільших в Україні виробників яєць, але вони використовуються як склади: "У торговельній мережі ми бачимо яйця переважно виробника, який є монополістом в Україні".

Ринок "Колгоспний" у Кропивницькому

Кропивничанка Любов Циганова купує яйця на ринку. З її слів, щотижня бере десяток яєць. 60 гривень вважає прийнятною для себе ціною: "Життя таке зараз, нікуди не дінешся. Звичайно, бажано, щоб було трохи дешевше".

Марина Швець торгує на ринку 20 років. Розповіла, що бере яйця на продаж у двох виробників – з Миколаївської та Черкаської областей. Ціна – 50 і 60 гривень за десяток. За її словаим, перед новорічними святами ціна була більшою. У січні знизилася: "Ціна на яйця залежить від сезону. Взимку вони дорожчають, а навесні у людей розпочинають кури нести яйця, то трохи ціна падає. Думаю, до 40 гривень може впасти".

Супермаркет

В одному із супермаркетів Кропивницького десяток найдешевших яєць коштує 57 гривень. Найдорожчих – 77. Ціна залежить від категорії та виробника, пояснила менеджерка Анна Городова. За останні два тижні, за її даними, ціна знизилася на 5%: "Поки наші виробники тримають таку ціну. Прогнозують, що за тиждень ціна знизиться на 5%. Кажуть, що дефіцит яєць у нас ще є".

Прогноз

Якою може бути ціна протягом року, спрогнозував економічний аналітик Всеволод Степанюк. З його слів, на вартість яєць в Україні впливає, зокрема, курс гривні: "Велика частина яєць експортується. Відповідно, світова кон’юктура буде впливати і на вартість цього продукту в Україні. Якщо зміниться курс гривні до євро, то ціни на яйця для українських споживачів можуть змінитися".

Якщо курс триматиметься на нинішньому рівні – 43 гривні за євро, ціна на яйця до кінця 2023 року не зміниться, вважає аналітик.

Читайте також

  • Кропивничани в лютому платитимуть за хліб більше. Чому і на скільки він подорожчає
  • Щоб подоїти корів, включають генератори. На Кіровоградщині ферма пристосувалась до відключень електрики
  • Зберігання напівфабрикатів при знеструмленні. На що звертати увагу та чи були скарги від кропивничан
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок