"Економіка відновлюється": директор центру зайнятості про працевлаштування на Рівненщині

"Економіка відновлюється": директор центру зайнятості про працевлаштування на Рівненщині

"Економіка відновлюється": директор центру зайнятості про працевлаштування на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Рівненський обласний центр зайнятості працевлаштував понад 15 тисяч безробітних у 2022 році, про це на брифінгу повідомив його директор Іван Ткачук. Також він розповів про основні проблеми працевлаштування переселенців та те, яких працівників роботодавці шукають найбільше.

Робота центру зайнятості під час воєнного стану

Обласний центр зайнятості від початку дії воєнного стану працевлаштував понад 15 тисяч громадян. З них 1,7 тисячі осіб мали додаткові гарантії https://kadrovik.isu.net.ua/news/547215-shchodo-zaynyatist-hromadyan-yaki-mayut-dodatkovi-harantiyi-u-spryyanni, зокрема, 358 людей з інвалідністю.

Упродовж 2022 року до установи звернулися 38 тисяч людей, яким оплачували допомогу по безробіттю (1,5 тис. ВПО), проходили навчання (3,7 тис.), направляли на громадські (1,4 тис.) та суспільно корисні роботи (191 безробітний).

Директор Іван Ткачук зазначив, що з початку війни деякі підприємства почали закриватися, а кількість працівників зменшилася. Але водночас на Рівненщину релокувались 39 підприємств з Харківщини, Донеччини, Київщини та Луганщини. Вони, відповідно, подали вакансії, на які центр зайнятості працевлаштовував людей.

"Різні підприємства подавали свої вакансії праці, куди працевлаштовували громадян і під кінець 2022 року активність підприємств зросла. Економіка нашого краю відновлюється. Служба зайнятості Рівненської області знаходиться на 3-5 місці по всіх показниках діяльності в Україні", — зазначає Іван Ткачук.

Читайте також: Мер Рівного заявив про нестачу комунальників у місті. Вакансії обіцяють публікувати в інтернеті

Найбільше роботодавці потребують робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, працівників сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників з інструментом.

Наприкінці вересня 2022 року прийняли новий закон щодо реформування служби зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття. Раніше у центрі зайнятості людина могла перебувати у відповідному статусі 280-360 днів, а під час воєнного стану цей період обмежили на 90 днів.

Читайте також: Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Працевлаштування переселенців

За даними Івана Ткачука, на території Рівненської області проживає понад 37 тисяч переселенців, з них за направленням служби зайнятості працевлаштували 750 людей.

Загалом послугами установи скористалися 2,5 тис. внутрішньо переміщених людей, які отримали довідку про взяття на облік, а допомогу по безробіттю отримали 1,5 тис. громадян.

Читайте також: Як навчають операторів дронів та хто опановує навички. Фахівчиня розповіла про досвід Рівненщини

Іван Ткачук додає: коли переселенці почали оселятися у громадах Рівненщини, то працівники служби зайнятості пропонували їм роботу й розповідали, як можуть допомогти.

"Частина переселенців чекають на те, що вони повернуться додому і не хочуть себе обтяжувати. Частина жінок, яким вистачає на прожиття, адже їхні чоловіки достатньо заробляють, не хочуть працювати — це теж проблема. Також чоловік, який приїхав у статусі ВПО, зареєстрований на будь-якому підприємстві або у службі зайнятості, він одразу стає на облік у військкомат. Через те, я думаю є частина тих, які ухиляються і від роботи й від обліку для того, щоб не йти реєструватися у військкомат", — говорить директор центру.

Станом на 1 січня 2023 року послугами служби зайнятості користуються 349 безробітних переселенців.

Що відомо

  • У січня 2023 року на Рівненщині дев'ять безробітних претендували на одну вакансію. У 2022 році роботодавці повідомили центри зайнятості, що мають 17 тисяч вакансій, з них 78% — укомплектувала обласна служба зайнятості.

Читайте також

  • Актор та музикант з Рівного Давид Стеблюк презентував кліп на пісню "Псевдоцарство"
  • Як діяти, якщо військовий зник безвісти та чого робити не варто. Пояснює координаторка пошуку з Рівненщини
  • Випала на дорогу: у Рівному важко травмувалась пасажирка маршрутки

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок