Як навчають операторів дронів та хто опановує навички. Фахівчиня розповіла про досвід Рівненщини

Як навчають операторів дронів та хто опановує навички. Фахівчиня розповіла про досвід Рівненщини

Як навчають операторів дронів та хто опановує навички. Фахівчиня розповіла про досвід Рівненщини
Слухачка курсів під час навчання на оператора дрона, жовтень 2022 року. Фото: центр профтехосвіти служби зайнятості

У Рівному формують третій потік слухачів курсу операторів безпілотних літальних апаратів, тобто дронів. Навчання розпочнуть 30 січня. Про це Суспільному повідомила заступниця директора Рівненського центру профтехосвіти Оксана Зигалова. За один курс вони навчають десяток людей.

Вперше ці курси запустили восени 2022 року, їх слухачами були як цивільні, так і військові. Про підготовку двох попередніх хвиль і в яких сферах застосовують набуті знання й навички, представниця Служби зайнятості Оксана Зигалова розповіла в етері телемарафону Суспільне. Спротив.

— Як підсумуєте дві перші хвилі підготовки операторів дронів? Невже попит настільки великий, що продовжуєте набирати нові групи?

— Формування третьої групи слухачів вже на завершенні і на 30 січня я вже анонсую початок навчання. Ми навчаємо на операторів безпілотних літальних апаратах, які застосовують, в першу чергу, в тих професіях, які ліцензовані на базі нашого навчального закладу. Це аграрна сфера, наприклад, робітник фермерського господарства. А також професії будівельної галузі, екологія, медійна сфера. Тобто широке застосування і попит надзвичайно високі, бо зарплата оператора дрона, навіть без досвіду, сьогодні сягає від 15 тисяч гривень.

— Чи є серед слухачів курсів представники інших областей?

— У двох перших групах були тільки представники Рівненщини. Але зараз уже телефонують і цікавляться й з інших областей. Тому, можливо, будуть.

— Які саме знання й навички отримують слухачі на курсах?

— У нашому закладі ми надаємо базовий навчальний курс теоретичної і практичної підготовки. Теоретична складова включає технічні характеристики дронів, принцип дії, правила використання повітряного простору, використання в різних погодних умовах, обов'язково охорона праці і техніка безпеки при використанні безпілотника. Практична підготовка — це вже безпосередньо відпрацювання польотів, це базові маневри і обробка відзнятого фото і відеоматеріалу. Насправді курс не є глибоким, але може бути основою для подальших спеціалізованих курсів.

— Скільки триває навчання і як стати слухачем цих курсів?

— Навчання триває чотири дні по вісім годин, тобто 32 навчальні години. Для зареєстрованих безробітних на це навчання направляють з центрів зайнятості, у випадку, якщо є вакансія. Навчання для такої людини відбувається умовно безкоштовно, тобто за кошти фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття. Але ми як навчальний заклад також маємо право надавати платні освітні послуги. Тобто можна звернутися безпосередньо до нас, написати заяву, укласти договір — і за власні кошти чи кошти інших фізичних, юридичних осіб пройти таке навчання.

— Чи потрібно мати власний дрон, щоб прийти на навчання?

Не потрібно, але слухачі запитують, чи можна приходити зі своїм апаратом. Кажемо, що так. Бо це цікаво, навчальний процес більш різноманітний та корисний і для самого слухача, і для обміну досвідом з іншими, зокрема, й з викладачем.

Читайте також

  • На співпрацю з окупантами не пішов. Історія рятувальника з Приморська, який переїхав у Рівне
  • Як укріплюють кордон на Рівненщині та чим допомагають бобри. Пояснює начальник ОВА
  • Матеріальна допомога добровольцям. Хто може на неї претендувати у Рівному

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок