"Допомога - це теж піар". Як політики Львова допомагають під час пандемії

"Допомога - це теж піар". Як політики Львова допомагають під час пандемії

"Допомога - це теж піар". Як політики Львова допомагають під час пандемії
Facebook Олег Синютка / ЛМР

Політики Львова під час пандемії коронавірусу розпочали допомагати лікарням та потребуючим людям. Суспільне дослідило діяльність міського голови Андрія Садового та партійних осередків "Європейської Солідарності", ВО "Батьківщина" та ВО "Свобода", які є можливими конкурентами на майбутніх місцевих виборах. Та запитали аналітиків чи можна вважати таку допомогу - піаром.

"Все, що роблять політики назовні – це все є піар. І їхня допомога – це теж є піар. Кожен робить те, що він може. Щоб вибудовувати довіру до себе, рейтинг, рівень підтримки, тому - це класика і ми її бачимо кожного дня", - каже консультанка з політичного піару Наталія Міхнова.

Мер Львова Андрій Садовий під час карантину взяв участь у створенні відео про роботу міської соціальної служби. У ньому він розносить потребуючим людям продуктові набори.

"Допомога - це теж піар". Як політики Львова допомагають під час пандемії
Мер Львова Андрій Садовий бере продуктові набори у міському соціальному центрі, щоб розвести їх літнім людям. ЛМР

"Його можна сприймати як "гречкосійство", як піар на цьому, бо це не пряма функція мера розносити ці пакунки", - каже аналітик громадського руху "Чесно" Олексій Роговик.

Андрій Садовий має своє пояснення - так він заохочує людей бути активними.

"Піар – це добра справа. Бо я інформую про те, що робиться в громаді і я заохочую людей бути активними. Якщо ти не маєш довіри, ти взагалі нічого не зробиш у тому світі. Мені приємно, що люди довіряють – можна тоді і більше зробити", - каже Андрій Садовий.

У травні цього року пакунки передавали людям представники "Європейської Солідарності" та волонтери. Допомагає лікарням і народний депутат від ЄС Олег Синютка. До прикладу, за підтримки фонду Порошенка він передав лікарям Центру легеневого здоров’я флюорограф.

Олег Синютка дарує флюорограф
Олег Синютка дарує флюорограф. Facebook Олега Синютки

Політолог Микола Бучин називає таку допомогу - піаром.

"Ключовим моментом для будь-якого політика є намагання підвищити електоральні симпатії, упізнаваність і так далі – це є абсолютно нормальні речі і вони були, є і будуть", - каже Микола Бучин.

"Це точно не політична діяльність, але я сьогодні переконаний, що така допомога, одних людей – іншим людям, дуже потрібна у наш час", - говорить Олег Синютка.

Допомагали мешканцям Львова і представники політичної партії Батьківщина.

"Якщо говорити про ЄС і Батьківшину, то це досить регулярна системна діяльність. По суті, кожні декілька днів, на їхніх партійних сторінках ми бачимо ці повідомлення, що ми розносимо сотні продуктових наборів. Згідно з нашою методикою, будь-який піар політиків, чиновників на таких речах є "гречкосійством", - каже аналітик громадського руху "Чесно" Олексій Роговик.

Батьківщина Львова розносить пакунки
Представники ВО "Батьківщина" розносять пакунки. Facebook Батьківщина Львова

Представниця партії Наталія Тимчій каже, що купували все за гроші благодійного фонду.

"Якщо хтось вважає, що допомога продуктовими наборами чи якоюсь необхідною допомогою – це є тільки піар, то він може так мислити. Зараз не ті часи, що політики можуть піаритися на такому. Ми маємо бути всі як одне. Якщо інші політичні сили допомагають людям, то я кажу, що ви молодці і всіх закликаю не бути байдужим", - говорить керівниця Львівського осередку партії "Батьківщина" Наталія Тимчій.

Кореспонденти Суспільного намагалися поспілкуватися з одним із лідерів Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Русланом Кошулинським. Та як повідомила прессекретарка партії Христина Равлюк – Руслан Кошулинський не має часу для інтерв’ю з кореспондентами Суспільного.

Представники ВО Свобода розносять пакунки
Представники ВО "Свобода" розносять пакунки. ВО Свобода

Наталія Міхнова каже, що така діяльність партій – це типові політичні технології. І зараз вони не є такими ефективними, як були раніше.

"Те, що працювало 10-15 років тому, воно вже зараз не працює. Ця бабця візьме пакет допомоги, вона подякує щиро, але вона потім піде, передивиться 10 випусків новин, подивиться якесь ток-шоу політичне і буде приймати власне рішення", - каже консультантка з політичного піару Наталія Міхнова.

"Ми розуміємо, що ситуація складна і потрібна допомога від всіх, але партії це можуть робити без політичного піару, можуть допомагати, не роблячи на цьому хайп, роблячи це тихо", - додає аналітик громадського руху "Чесно" Олексій Роговик.

На початок