У Хмельницькому працюватимуть світлофори під час знеструмлення мережі

У Хмельницькому працюватимуть світлофори під час знеструмлення мережі

У Хмельницькому працюватимуть світлофори під час знеструмлення мережі
Фото: Суспільне Хмельницький

Чотири шафи резервного живлення світлофорів встановлюють на великих перехрестях Хмельницького. Про це Суспільному розповів начальник спеціалізованої дільниці при комунальному підприємстві по будівництву, ремонту та експлуатації доріг Володимир Яковець. За його словами, в шафах інвертори й акумулятори, які дозволяють світлофорам працювати під час знеструмлень мережі.

Більше читайте у матеріалі Суспільного.

Перехрестя Хмельницького, коли не працюють світлофори, пішоходам складно перейти, каже хмельничанин Іван Гуреєв. Розповідає: керує танцювальним колективом в палаці творчості, і бачив, як складно дітям подолати перехрестя, особливо в темну пору.

"Бачив кілька разів. Там багато дітей ходить, проблеми з переходом там є точно. Тому що, коли нема регулювальника, там дуже складно проїжджають машини й можуть бути навіть аварійні ситуації", — розповів Іван.

На великих міських перехрестях в час пік працюють патрульні, каже розповідає старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в області Дмитро Слабунов: "Коли починає вимикатися світло громадяни звертаються з певними проблемними перехрестями, де є затори та можливі ускладнення проїзду. На такі місця відправляються екіпажі патрульної поліції, стежать за ситуацією, за необхідністю виставляють регулювальника".

Голова хмельницького клубу автолюбителів Володимир Огойко каже: за кермом кожного дня впродовж 20 років, і, за його словами, аварійні ситуації виникають не через вимкнені світлофори.

"В нас трапилася ДТП на одному з перехресть: під час робочого світлофора один з водіїв поїхав на червоне світло. Тому я не можу сказати, що ДТП можуть статися саме через те, що не працюють світлофори. Найбільша, напевно, проблема, це — нічна пора. Не так світлофори, як власне освітлення. Важко орієнтуватися зараз, волога погода, погано видно інші автомобілі припарковані, погано видно пішоходів", — говорить Володимир.

Таксист Юрій розповідає: бачив, як під час вимкнення електрики в сутінках в мікрорайоні Лезневе машина збила пішохода.

"Дуже сильно збили пішохода, аж черевики позлітали. На самому пішохідному переході це було. А на переході цьому взагалі є світлофор, але він в той момент не працював. Причиною подібних аварій, я особисто вважаю, відсутність вуличного освітлення і світлофора", — розповів Юрій.

Щоби світлофори працювали й під час знеструмлення мережі, а пішохідні переходи освітлювалися, на великих перехрестях встановлюють шафи резервного живлення світлофорів. Одну з таких встановили на перетині вулиць Свободи й Подільська. Він живитиме одразу два перехрестя, говорить начальник монтажної дільниці при комунальному підприємстві по будівництву, ремонту та експлуатації доріг Володимир Яковець: "Коли зникає напруга в мережі, перемикається на живлення від акумулятора. Ми закупили чотири комплекти: це автономні інвертори й акумулятори. За штуку по 25 тисяч. 100 тисяч коштує чотири інвертори. Гроші були виділені з міського бюджету".

За словами Володимира, частину обладнання виготовляють на своєму підприємстві та планують, крім чотирьох шаф, які живитимуть світлофори на дев’яти перехрестях, закупити ще 20: "Відповідно, будемо вмикати освітлення пішохідних переходів".

Хмельничанин Олександр Урбанський каже: світлофори й вуличне освітлення ще до війни варто було переводити на альтернативні джерела живлення.

"Треба, щоб були світлофори та все, що може бути на міні-сонячних батареях. Надати приватним господарствам можливість встановити сонячні батареї безплатно. Нам треба зробити себе енергетично незалежними", — каже Олександр Урбанський.

Володимир Яковець каже: "Ми закупили це обладнання з перспективою докупити потім сонячні панелі. Ідемо на розвиток міста".

Наступну шафу резервного живлення монтуватимуть на тижні на перехресті вулиць Свободи й Прибузька.

Читайте також

  • Валерій Залужний замовляв військові шоломи у хмельницьких майстрів

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок