Валерій Залужний замовляв військові шоломи у хмельницьких майстрів

Валерій Залужний замовляв військові шоломи у хмельницьких майстрів

Ексклюзивно
Валерій Залужний замовляв військові шоломи у хмельницьких майстрів
Фото: Суспільне Хмельницький

1000 військових шоломів за 2022 рік вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні. Ідейний розробник і засновник майстерні Андрій розповідає, працюють з 2016 року. За цей період часу вдосконалили три тисячі шоломів. За словами Андрія, два вдосконалені ними шоломи замовив головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний.

Про те, для чого та як вдосконалюють військові шоломи, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Три тисячі військових шоломів на замовлення вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні. Засновник майстерні Андрій каже, у 2016 році самостійно обрізав військову каску, аби встановити тактичні навушники.

"Ідея виникла від потреби такого легкого, більш функційного шолома, для себе власно, щоб працювати з ним с особисто. І з першого, як я його виготовив, почалися запити, мої друзі просили. І так воно пішло все. Перший шолом був зроблений на основі американського шолома піхоти, і звичайний стандартний обвіс пластиковий. З досвідом почалися напрацювання по власному обвісу, і коли запрацювала майстерня, почали виготовляти власні обвіси", — розповідає засновник майстерні.

Чоловіки вдосконалюють шоломи у власній майстерні
Чоловіки вдосконалюють шоломи у власній майстерні. Фото: Суспільне Хмельницький

Є власні розробки обвісів для шоломів, говорить Андрій.

"Загальна суть — це зробити обвіс з максимальною площею захисту для шолома. Тобто, щоб в шоломі не було жодних отворів абсолютно. Така розробка в нас була здійснена. Наразі в продажі її немає, в доступі також. Але згодом все планується, коли буде більше доступних матеріалів в Україні, ми будемо все виготовляти", — каже Андрій.

Андрій каже, наші аналоги обвісів шолома легші й дешевші, ніж закордонні.

"Навіть якщо брати загальну вагу нашої комплектації й порівнювати з пластиковою комплектацією закордонних аналогів, то наша, завдяки перфорації, буде легша, в середньому на 100-120 грамів. Ціна — у два-три рази дешевша. Якщо ми беремо загальну комплектацію, то ціна може варіюватися від двох до десятків тисяч, це закордонні аналоги. Якщо ми беремо наш — тоді до тисячі гривень", — розповідає чоловік.

1000 військових шоломів за 2022 рік вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні
1000 військових шоломів за 2022 рік вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Андрія, військові шоломи модернізують для певних цілей.

"Основне, для чого модернізують шолом, це використання приладів нічного бачення. Тобто, ось це кріплення для нічників і перехідників на них. Також рейки, на які кріпляться активні навушники з адаптерами, які захищають слух військових. Підсумки для противаги та стабілізації приладу нічного бачення. Підвісні системи", — каже засновник майстерні.

Андрій каже, на вдосконалення військовослужбовці присилають власні шоломи.

"На модернізацію нам присилають стандартні шоломи ось такого типу, повнокупольні. Для захисту слуху потрібно використовувати активні навушники, наприклад такого, або будь-які інші. А для того, щоб їх використовувати зручно, потрібно обрізати вуха в стандартному шоломі. Що ми й робимо. Для того, щоб закріпити активні навушники, потрібно закріпити рейки, на які встановлюються адаптери, з якими працюють активні навушники", — каже чоловік.

Два модернізовані й вдосконалені ними шоломи має головнокомандувач Валерій Залужний, розповідає Андрій.

З 2016 року майстри вдосконалили три тисячі шоломів
З 2016 року майстри вдосконалили три тисячі шоломів. Фото: Суспільне Хмельницький

"Є два шоломи нашого виробництва і в нашого головнокомандувача – це "ірокез" та "ацтек". Він їх замовив ще до початку повномасштабної війни", — пояснює чоловік.

Майстерня, каже Дмитро, розташована у звичайному гаражі де, крім Андрія, працює ще двоє. У кожного свій фронт робіт, говорить Дмитро.

"Роботи поділені на етапи. За кожним етапом закріплена своя людина. Це систематизує працю і дозволяє працювати ефективніше. Я отримую обрізаний, пофарбований, ґрунтований купол, і встановлюю на нього підвісну систему, подушки, кавер, і обвіс", — розповідає працівник майстерні Дмитро.

"Ми наносимо ґрунт, далі, коли він підсихає, ми наносимо фарбу. Потім, як фарба підсихає, ми наносимо третій шар — це полімерне покриття", — пояснює працівник майстерні Ярослав.

У майбутньому, каже Андрій, планують повний цикл виготовлення військових шоломів.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок