У Хмельницькому збирають білизну для поранених військових

У Хмельницькому збирають білизну для поранених військових

Ексклюзивно
У Хмельницькому збирають білизну для поранених військових
Фото: Суспільне Хмельницький

Сім мікроавтобусів постільної білизни та рушників для прифронтових шпиталів зібрали за три дні у Хмельницькому. Про це розповіла ініціаторка збору, підприємиця та волонтерка Валентина Войтович. За її словами, вона написала повідомлення про потребу у постільній білизні своїм подругам-волонтеркам, а вони – поширили його у різних хмельницьких групах і соцмережах.

Хто і чому відгукнувся на прохання Валентини Войтович, до якого числа і куди саме можна приносити речі, далі у сюжеті Суспільного.

Це – місце збору постільної білизни та рушників для поранених у прифронтових шпиталях. Сюди третій день поспіль зносять речі небайдужі хмельничани.

"Побачили пост в Інстаграмі, у Вайбері, що потрібна допомога нашим військовим, які лежать в госпіталі в Бахмуті. В кожного вдома є якась частинка, якою не користується. Я закликаю всіх українців, закликаю всіх хмельничан доєднатися до цієї акції", — каже хмельничанин Олексій.

До місця збору постільної білизни для поранених військових третій день зносять речі небайдужі хмельничани
До місця збору постільної білизни для поранених військових третій день зносять речі небайдужі хмельничани. Фото: Суспільне Хмельницький

"Білизну приніс. Раніше я вже поздавав валянки, одежу теплу. То забрали в мене вже. То залишилась лише білизна. Жінка складала, жінка відправила. Сказала, куди заїхати, я поїхав", — розповідає хмельничанин Микола.

Хмельничанка Валентина разом із колегами вирішила долучитись до збору постільної білизни для поранених військових.

"Працюємо у 20-тому садочку. Вирішили допомогти нашим воїнам. Принесли білизну – чим можемо. В мене син теж військовий, в нацгвардії. Хвилюємось, переживаємо", — розповідає місцева жителька Валентина.

"Тому що мій син, і родич, і вся Україна воює, відбивається від ворога. Що принесла? Простирадла і рушників набір новеньких", — каже Людмила.

Люди несуть постільну білизну та рушники для поранених військових
Люди несуть постільну білизну та рушники для поранених військових. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами приватного підприємця Анатолія Войтовича, який разом із дружиною організував у власній пекарні збір білизни для прифронтових шпиталів, вони з 2014 року допомагають військовим.

"Дружина взагалі мало спить, тому що син – на фронті, в районі Бахмута. Відшукала в Інтернеті прохання волонтерів з Дніпра, Павлограда, що дуже велика необхідність є в білизні. Тому що приходять хлопці з фронту ранені, білизна вся – в крові. Прати її там важко. І ось вона ухвалила таке рішення", — розповідає приватний підприємець.

Анатолій Войтович каже, що не очікував такої кількості небайдужих людей.

П’ять мікроавтобусів постільної білизни та рушників для поранених військових зібрали хмельничани за два дні
П’ять мікроавтобусів постільної білизни та рушників для поранених військових зібрали хмельничани за два дні. Фото: Суспільне Хмельницький

"Ми думали, що зберемо 200-300 чи 500 комплектів білизни, на Нову пошту і прямо на шпиталь прифронтовий. Нам за один день люди наші принесли два буси постільної близни. Сьогодні зранку я прийшов о пів на восьму до пекарні, неприпинний потік людей, ми не очікували. Я просто шокований, які наші люди молодці", — каже чоловік.

П’ять мікроавтобусів постільної білизни та рушників для поранених військових зібрали за два дні у пекарні, – розповідає ініціаторка збору, підприємиця та волонтерка Валентина Войтович. За її словами, через великі об’єми речей, вони звернулись за допомогою до волонтерів.

"Там є склади, там є де сортувати його будуть. А потім будуть відправляти на прифронтові шпиталі. Бус нам сказали буде від’їжджати 24-го туди, на Схід. Тобто до 24 ми будемо збирати. Шановні хмельничани! Можете приносити сюди, до нас: Проскурівська, 81. Стадіон", — розповідає ініціаторка збору білизни Валентина Войтович.

Авторка: Наталія Сідова

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок