"Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена від СOVID-19"

"Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена від СOVID-19"

"Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена від СOVID-19" ЛМР

У Львові розпочали ІФА-тестування, першими їх зробили медикам Львівської лікарні швидкої допомоги. Ці тести мають допомогти виявляти наявність антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема, чи людина хворіє або уже перехворіла на коронавірусну інфекцію. Про це розповів Суспільному заступник директора Львівського лабораторного центру Олег Когут.

"Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена від СOVID-19", - Олег КогутFacebook Олег Когут

"Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена від СOVID-19", - Олег Когут

Який метод використовують для імуноферментного аналізу?

ІФА-тести визначають імуноглобуліни, які утворюються в організмі людини, коли в нього потрапляє будь-який збудник. У цій ситуації, йдеться про збудник коронавірусу.

Імуноглобулін - це специфічний білок. Процес утворення імуноглобулінів такий: білки, які з'єднуючись зі збудником, його нейтралізують або вбивають. Це форма захисту організму від збудника. Такий собі антиген.

Чи правда, що тест визначає, чи людина хвора або хворіла коронавірусом?

Так. Цей метод визначає різні види імуноглобулінів, так звані імуноглобуліни М та G, які є в організмі людини. Якщо є імуноглобуліни М - це говорить, що іде гостра фаза захворювання. Якщо визначаються імуноглобуліни G - це говорить про те, що людина вже перехворіла.

Як відбувається дослідження ІФА-тестами?

Для ПЛР-тестування ми досліджуємо клітини взяті методом мазка з носоглотки та ротоглотки, а імуноглобуліни визначаються у сироватці людини. Тобто, тут потрібна кров, яка центрифугується або осідає, залишається сироватка, і в цій сироватці шукаємо імуноглобулін. У тест-систему на ІФА входять потрібні реагенти і також потрібне обладнання, на якому можна порахувати результати та сироватка з крові людини.

Скільки триває таке дослідження?

ІФА-тести тривають 2-3 години. Набагато швидше ніж ПЛР-тест.

По-перше, ІФА може показати, що людина хвора умовно, а по-друге, буде показувати чи має людина імунітет до захворювання. Якщо ми визначаємо імуноглобуліни G, то людина умовно вже захищена. І можна робити такий тотальний зріз. Якщо це масово провести, можна вивчити захищеність людей від збудника коронавірусної інфекції.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди