Російські військові залишають міни-пастки — ДСНС

Російські військові залишають міни-пастки — ДСНС

Ексклюзивно
Російські військові залишають міни-пастки — ДСНС
Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області

Зараз в Україні потенційно небезпечними є 174 тисячі кв км — 30% загальної площі держави. Це місця, де можуть знаходиться вибухонебезпечні предмети.

Пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий в ефірі телемарафону Суспільного розповів, що підрозділи рятувальників знешкодили понад 315 тис вибухонебезпечних предметів, в тому числі 2150 авіаційних бомб, на території 80 тис гектарів.

За словами Хорунжого, за попередніми розрахунками треба 5-10 років, щоб розмінувати територію.

"Але, думаю, що це скромні цифри, щоб розмінувати територію, тому що ми досі знаходимо боєприпаси Першої та Другої світових війн. Масштаби вражають. У нас фактично щодня ворог як не обстрілює, так мінує — це тонни вибухонебезпечного заліза, які нам доводиться щодня розміновувати. За минулу добу понад 600 боєприпасів було знешкоджено нашими піротехнічними підрозділами", — додав він.

За його словами, зараз всі зусилля сконцентровані в Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Харківській областях. Ситуація в Чернігівській, Сумські та Київській областях краща.

"Тому що ми проводимо роботи фактично від початку деокупації цих територій, і зроблено дуже-дуже багато. Але ми до сих пір попереджаємо, що на деокупованих територіях заходити в ліси, поля, водойми не можна. Пересуватися треба твердими покриттями, не з’їжджати на грунтові дороги. Побачили боєприпас — треба виконувати “золоті правила”: не підходити, не чіпати, телефонувати 101 або заходьте на наш застосунок “Розмінування України” і там можна залишити відповідне повідомлення, на яке відреагують наші піротехніки в порядку черговості", — наголосив Хорунжий.

Він зауважив, що російські окупанти залишають багато мін-пасток. Наприклад, залишають протитанкові міни, а під ними протипіхотні.

"Коли розміновують протитанкову, може спрацювати протипіхотна. Протипіхотна міна — дуже небезпечна робота. Тисяча піротехніків фактично готові до виконання своїх завдань, виконують свої функції, і у 2023 році планується, що штат піротехніків збільшиться до 1500 людей", — пояснив пресофіцер ДСНС.

Читайте також: "Якщо зброєю не можу захищати країну, принесу користь в тилу" — історія мінера, що втратив зір

Протитанкові міни, касети від систем залпового вогню, заборонені протипіхотні міни-пелюстки — це лише частина того, з чим спеціалісти ДСНС мають справу у звільнених містах Донбасу. Окупанти, відступаючи, мінують навіть тіла людей. Тому людей закликають бути уважними і не підходити до незнайомих предметів.

Читайте також

Які бувають міни та як діяти, якщо знайшли підозрілий предмет

"Піротехнік без страху — це камікадзе": волинський сапер розповів про розміновування деокупованих територій

Відшуковує міни та підкорює Інстаграм: як чернігівський пес Патрон став піротехніком

На початок