30% території України заміновано — ДСНС

30% території України заміновано — ДСНС

30% території України заміновано — ДСНС
Попередження про мінування на Харківщині. Фото: ДСНС у Харківській області

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на середину листопада заміновано близько 30% території України.

Про це під час всеукраїнського телемарафону розповів Голова ДСНС України Сергій Крук, повідомляє пресслужба відомства.

"Площа та об`єми замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом", — зазначив посадовець.

За його словами, на Херсонщині та Миколаївщині активно триває очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів. Розмінуванню тут підлягає понад 8 тисяч квадратних кілометрів, із них близько 7 тисяч — це територія Херсонської області та до 1,5 тисячі — Миколаївська.

"На деокупованих територіях вказаних областей у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями працює значна кількість піротехнічних підрозділів ДСНС. Виконуються всі поставлені задачі, основні з яких — це запуск систем життєзабезпечення та надання допомоги громадянам. Функціонують пожежно-рятувальні підрозділи, на базі яких створюються гуманітарні хаби, звідки роздається допомога, що прибуває на Херсонщину", — повідомив Сергій Крук.

Очільник ДСНС додав, що на Херсонщину та Миколаївщину направлено значну кількість фахівців Служби із західних регіонів України. Серед них — інженерні та аварійно-рятувальні підрозділи, які обстежують автодороги, взаємодіють з енергетиками, розбирають і обстежують об`єкти, які запускаються у роботу.

"Маю надію, що найближчими днями на деокупованих територіях буде відновлено електроенергію та запрацюють системи життєзабезпечення. Декілька місяців знадобляться структурам, які там працюють, для відновлення повноцінного життя на території Херсонщини", — зазначив посадовець.

Читайте також

Які бувають міни та як діяти, якщо знайшли підозрілий предмет

"Вони не думають про цивільних, прикриваючи свої позиції", — речник ДСНС про масштаби мінувань окупантів на Харківщині

На початок