У Давосі відкривається Всесвітній економічний форум

У Давосі відкривається Всесвітній економічний форум

У Давосі 16 січня відкривається Всесвітній економічний форум
Фото: World Economic Forum

У Давосі у Швейцарії цього тижня відкривається Всесвітній економічний форум. Форум триватиме з 16 по 20 січня. Він пройде без російських мільярдерів. Вони стали небажаними гостями через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, повідомляє Bloomberg.

На понеділок, 16 січня, запланована культурна програма — нагородження лауреатів премії Crystal Awards, інформує Euro.news. Її присуджують діячам мистецтва і культури за внесок у розвиток суспільства. Цього року премії Crystal Award удостоєні архітекторка, художниця та екологиня Майя Лін, відома своїми роботами в галузі скульптури та ленд-арту, американська співачка, сопрано Рене Флемінг, а також британський актор кіно й телебачення Ідріс Ельба та акторка Сабріна Ельба.

Діловий порядок денний Форуму стартує у вівторок, 17 січня. Зокрема, на цей день заплановані виступи голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, прем'єра Іспанії Педро Санчеса, сесія за участю президентів Польщі та Литви, до яких приєднається білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська, діалог за участю колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера.

Востаннє зимовий давоський форум очно проходив у січні 2020 року, до початку пандемії коронавірусу.

Очікується, що участь у цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі візьме рекордна кількість глав держав та урядів, а також представників громадянського суспільства та великого бізнесу.

Що відомо про Всесвітній економічний форум у Давосі

У швейцарському Давосі 16-20 січня проходитиме 53-й Всесвітній економічний форум. Уперше із 2020 року захід відбудеться у традиційному форматі. Тема цьогорічного заходу "Співпраця у фрагментованому світі": учасники розглянуть, як можна розв'язати численні та взаємопов'язані проблеми, з якими стикається світ, та знайти рішення за допомогою співпраці між державним та приватним секторами. 19 січня на Давоському форумі виступить керівник Офісу президента України Андрій Єрмак – він представить українську "формулу миру".

Попередній Міжнародний економічний форум у швейцарському Давосі відбувався наприкінці травня 2022 року і був здебільшого присвячений Україні. Політики й економісти говорили про те, як допомогти Україні під час війни та як послабити Росію. Вперше з моменту розпаду СРСР у 1991 році на травневому форумі в Давосі не були присутні жоден із російських бізнесменів чи посадовців.

Читайте також

Мер Києва візьме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Про що говоритимуть

На початок