"Найбільше голосували за Курбаса". Як визначать, чий бюст буде на фасаді театру в Чернівцях

"Найбільше голосували за Курбаса". Як визначать, чий бюст буде на фасаді театру в Чернівцях

"Найбільше голосували за Курбаса". Як визначать, чий бюст буде на фасаді театру в Чернівцях
Фасад театру імені Кобилянської після демонтажу погруддя Пушкіну. Facebook/Чернівецька обласна рада

У Чернівцях найбільше голосів під час опитування щодо того, чий бюст має бути на фасаді муздрамтеатру, набрав театральний діяч Лесь Курбас. Наразі у театрі вивчають, чиє погруддя було до російського письменника Олександра Пушкіна, яке демонтували. Опісля проведуть громадські слухання.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор-художній керівник театру Іван Бутняк.

"Опитування – перший крок. Кандидати набрали різний відсоток голосів, однак ми не знаємо, хто там був до Пушкіна. У нас має бути чітка відповідь. Ми не можемо когось поставити, а через рік виявити, що на фасаді була не та людина", – каже Бутняк.

За словами Бутняка, наразі очікують відповіді від архіву про те, чий бюст розташовувався на фасаді театру до Пушкіна. Опісля проведуть громадські обговорення за участі істориків, активістів та громадських діячів.

Тоді обласне Управління культури звертатиметься до Міністерства культури України за дозволом на встановлення бюста.

"Театр – пам’ятка національного значення, тому не може на власний розсуд встановлювати чи зносити бюст. Ми мали дозвіл лише на демонтаж", – розповідає Бутняк.

Що відомо

  • Опитування щодо того, чий бюст має бути на фасаді муздрамтеатру імені Кобилянської замість Пушкіна, тривало до 31 грудня. Проголосувати можна було за встановлення погруддя Івану Франку, Лесі Українці, Юрію Федьковичу чи Лесю Курбасу.
  • Лесь Курбас — український режисер, актор, драматург, публіцист. Представник розстріляного відродження.
  • 27 грудня 2022 року з фасаду театру прибрали бюст російського поета Олександра Пушкіна. Бетонне погруддя не є автентичним, його встановили вже у радянський час.
  • Олександр Пушкін — російський поет, драматург і прозаїк. Літературний діяч першої третини XIX століття в Росії.
  • Голова товариства Українського народного дому в Чернівцях Володимир Старик у коментарі Суспільному розповідав, що Пушкін пов'язаний з культурою російської імперії, він був прихильником царського колоніалізму. Пушкін писав, що слов'янські народи мають злитися в "російське море".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок