Замість Пушкіна. У Чернівцях проводять опитування, чий бюст має бути на фасаді театру

Замість Пушкіна. У Чернівцях проводять опитування, чий бюст має бути на фасаді театру

Замість Пушкіна. У Чернівцях проводять опитування, чий бюст має бути на фасаді театру
Фасад театру імені Кобилянської після демонтажу погруддя Пушкіну. Фото: Facebook / Чернівецька обласна рада

У Чернівцях проводять опитування щодо того, чий бюст має бути на фасаді муздрамтеатру імені Кобилянської замість Пушкіна. Проголосувати можна до 31 грудня.

Про це йдеться на сторінці театру в Facebook.

У формі можна проголосувати за встановлення погруддя Івану Франку, Лесі Українці, Юрію Федьковичу чи Лесю Курбасу. Також можна запропонувати свій варіант.

Бюст російському поету демонтували 27 грудня. Бетонне погруддя не є автентичним, його встановили вже у радянський час, розповів директор театру Іван Бутняк. Бюст зберігатимуть поруч із бюстом Сталіна у складському приміщенні театру, як артефакт.

Читайте також

З фасаду театру в Чернівцях демонтували бюст Пушкіна

Що відомо

  • Олександр Пушкін — російський поет, драматург і прозаїк. Літературний діяч першої третини XIX століття в Росії.
  • Голова товариства Українського народного дому в Чернівцях Володимир Старик у коментарі Суспільному розповідав, що Пушкін пов'язаний з культурою російської імперії, він був прихильником царського колоніалізму. Пушкін писав, що слов'янські народи мають злитися в "російське море".
  • У листопаді демонтували пам'ятник Пушкіну на території комерційного училища торговельно-економічного університету, що на Соборній площі. Також наприкінці грудня знесли пам'ятник, що розташовувався на території коледжу дизайну та економіки, що на вулиці Гребінки.
  • У жовтні 2023 року у Чернівцях перейменували понад 50 вулиць та провулків, назви яких пов'язані з Росією чи СРСР, серед них і вулиця Олександра Пушкіна. Відтак вулиця, яка розташована у центрі міста, має назву доктора хімічних наук, онука письменниці Ольги Кобилянської Олега Панчука.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок