Міністерка оборони Німеччини Ламбрехт подала заяву про відставку. Шольц її підписав

Міністерка оборони Німеччини Ламбрехт подала заяву про відставку. Шольц її підписав

Оновлено
Міністерка оборони Німеччини Ламбрехт подала заяву про відставку. Шольц її підписав
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт, фото: AP

Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт написала заяву про звільнення з посади. Документ був опублікований на сайті Міністерства оборони ФРН.

Політикиня попросила свого звільнення у канцлера Німеччини Олафа Шольца. У своїй заяві міністр оборони Крістіне Ламбрехт зазначила, що "багатомісячна увага ЗМІ" до її персони "навряд чи дозволяє об'єктивно висвітлювати і обговорювати" питання, що стосуються Бундесверу.

Хто стане наступником Ламбрехт, поки що незрозуміло, але Шольц прийняв прохання Ламбрехт про її відставку, повідомила у Берліні заступник речника уряду Крістіан Хоффманн.

"Канцлер поважає рішення пані Ламбрехт і дякує їй за хорошу роботу, яку вона виконала на посаді міністра оборони у цей складний і відповідальний час, — сказала Хоффманн. — Федеральний канцлер невідкладно подасть пропозицію Федеральному президенту щодо заміщення цієї посади".

Ламбрехт перебувала на посаді 13 місяців, але критики звинувачували її у повільному початку закупівель для Бундесверу та відсутності досвіду. Фотографія її сина, який подорожує на гелікоптері Бундесверу, потрапила до ЗМІ і також викликала обурення аудиторії, а нещодавно Ламбрехт спровокувала критику проти себе після того, як виклала в Instagram новорічне привітання, в якому вона розповіла про війну в Україні під новорічні феєрверки.

Крісло міністра оборони ймовірно можуть зайняти лідер партії СДПН Ларс Клінґбайль, або міністр праці Губертус Гайль . Ймовірним кандидатом на посаду також вважають уповноважену Бундестагу у справах збройних сил Єву Хьогль.

Раніше про можливу відставку Ламбрехт написало видання Bild із посиланням на власні джерела. Ініціатива відмовитись від посади походить від Ламбрехт, а не від канцелярії, зазначили журналісти. "Наразі йдеться про точний час відставки. Її наступник вже обговорюється", — інформує Bild.

Що відомо

  • 12 січня Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що не виключає передачу Україні основних бойових танків Leopard 2, однак країна здійснить такий крок лише у співпраці з іншими союзниками.
  • 10 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина продовжить надавати Україна військову підтримку.
  • 7 січня Ламбрехт заявила, що наступна зустріч контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" має відбутися 20 січня 2023 року.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, дефіцит в енергосистемі після обстрілів РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок