Київ і область поки не можуть повернутися до стабілізаційних графіків відключення світла

Київ і область поки не можуть повернутися до стабілізаційних графіків відключення світла

Київ і область поки не можуть повернутися до стабілізаційних графіків відключення світла
pixabay.com

У Києві та області у понеділок, 16 січня, відбуваються екстрені відключення електроенергії. Графіки стабілізаційних вимкнень, складені раніше, наразі не діють. Про це повідомили у компаніях "Київські електромережі" і ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

Кияни можуть переглянути наявність поточних відключень світла за посиланням. Мешканці регіону також можуть перевірити відключення електропостачання у своїх населених пунктах на сайті енергопостачальної компанії.

Енергетики ДТЕК запевнили, що разом зі спеціалістами НЕК "Укренерго", іншими екстреними службами й органами державної влади роблять усе можливе для якнайшвидшої стабілізації ситуації.

Що відомо про ситуацію з електропостачанням на Київщині

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

У суботу, 14 січня, через загрозу ракетних обстрілів у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії. У ДТЕК пояснили — це вимушений превентивний крок, який дозволить уникнути значних пошкоджень енергетичної інфраструктури, якщо ракети досягнуть цілі.

У неділю, 15 січня, після атаки військ РФ на критичну інфраструктуру України у Києві застосовували екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних вимкнень у столиці не діяли. Така ж ситуація була і в області.

Станом на вечір 15 січня в енергосистемі України спостерігався "величезний" дефіцит генерації через російську атаку. В "Укренерго" значно обмежили обсяги споживання по всій Україні і, зокрема, в Києві. "Низка ТЕС не працює через серйозні пошкодження. Прогнозувати терміни відновлення поки що зарано", — повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

Читайте також

"Як прийде квітень — гарно не стане". ДТЕК про електропостачання в Україні весною

На початок