Ярослава Магучіх з рекордом сезону стала переможницею Меморіалу Дем'янюка

Ярослава Магучіх з рекордом сезону стала переможницею Меморіалу Дем'янюка

Ярослава Магучіх з рекордом сезону стала переможницею Меморіалу Дем'янюка
Wanda Diamond League

Результати турніру.

У Львові пройшов один з перших легкоатлетичних стартів 2023 року - Меморіал Дем'янюка, на якому змагалися стрибуни у висоту.

Меморіал Дем'янюка є щорічним турніром, що проводиться на початку року. Щороку на ньому проводяться юнацькі та юніорські турніри, а також гран-прі серед жінок та чоловіків.

У 2023 році Меморіал Дем'янюка відвідали усі три лідерки жіночої збірної України зі стрибків у висоту: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко. Саме жіночі змагання закривали програму турніру.

Для Левченко та Геращенко це був другий великий міжнародний старт 2023 року після "Різдвяних стартів", на яких тріумфувала Геращенко. А для Магучіх це взагалі був перший турнір з вересня 2022 року.

Читайте також: Перше українське протистояння сезону. Магучіх, Левченко і Геращенко змагатимуться на турнірі у Львові: коли це станеться

Перед жіночими змаганнями на Меморіалі Дем'янюка визначився переможець чоловічого турніру. Ним став Вадим Кравчук, який випередив Романа Петрука: обидва легкоатлети взяли висоту 2.21 м за рівної кількості спроб, однак Петрук вирішив не продовжувати змагання.

Жіночі стрибки у висоту розпочалися з висоти 1.60 метри. А перша з лідерок - Юлія Левченко - стрибати почала з планки 1.72 метри, яку подолала з першої спроби.

На висоті 1.80 метрів у секторі залишилися п'ять легкоатлеток. А вже на висоті 1.83 м залишилися Левченко, Геращенко та Магучіх - четверте та п'яте місця зайняли Ілона Заскалько та Олена Мельничук.

Лише на висоті 1.86 м виступи у секторі розпочала Ярослава Магучіх. І вона єдиною з трьох фіналісток не взяла її одразу, причому не використала не лише першу, але й другу спробу, після чого вирішила її перенести на 1.89 м.

Перенесення пішло на користь Магучіх: планку 1.89 м вона взяла з першої спроби. Однак без помилок стрибали і Геращенко та Левченко, тож чемпіонка Європи вирішила знову перенести висоту.

А ось на висоті 1.91 метрів змагання ледь не покинула Юлія Левченко. Їй вдалося подолати планки лише з третьої спроби - Геращенко взяла її зі старту, а Ярослава Магучіх знову перенесла.

Третє місце за підсумками Меморіалу Дем'янюка посіла Левченко, яка не використала жодної з трьох спроб на 1.93 м. Геращенко її взяла з останнього стрибка, Магучіх мала відновити стрибки на 1.95 метрах.

Другою ж на змаганнях стала Ірина Геращенко. Вона не взяла висоту 1.95 м, а потім і 1.97 метрів, після того, як перенесла планку. Ярослава Магучіх ж її взяла і гарантувала собі перемогу.

У підсумку Магучіх зупинилася на висоті 2.00 метри. Наступну планку у 2.03 м легкоатлетка не взяла.

Меморіал Дем'янюка. Жіночий турнір

  1. Ярослава Магучіх - 2.00 метри
  2. Ірина Геращенко - 1.93 м
  3. Юлія Левченко - 1.91 м

Що означає результат Магучіх

  • Новий рекорд сезону у приміщенні. Перед цим рекорд належав Ірині Геращенко, яка взяла висоту 1.96 м на "Різдвяних стартах".
  • Магучіх - перша легкоатлетка сезону, яка взяла висоту 2.00 метри.
  • Водночас Магучіх не змогла побити власний рекорд на Меморіалі Дем'янюка, який складає 2.01 м.

Що сказала Ярослава Магучіх після перемоги?

  • Про результат на Меморіалі Дем'янюка

"Це перші мої змагання у цьому сезоні. Хочу подякувати організаторам за "вечорниці" стрибкові. Почали гарно сезон. Дякую всім за підтримку. Хочу також подякувати нашим воїнам, що боронять нашу землю і роблять все можливе, щоб ми мали змогу жити у нашій незалежній, вільній країні. Слава Україні".

  • Про збиту планку на висоті 1.86 метри

"Збита планка на початку? Це вже, мабуть, низька планка, і треба починати вище".

  • Про наступні змагання у сезоні

"Знаю, що наступні мої змагання 25 січня в німецькому Коттбусі. Там далі будемо дивитися".

  • Про конкуренцію з Геращенко та Левченко

"У нас дійсно крута конкуренція. Це не може не мотивувати стрибати вище, тренуватися наполегливіше. Але ось так, ти виходиш, робиш свою справу, концентруєшся на стрибках. А поза треком можна й каву випити".

На початок