Громада на Кіровоградщині отримала допомогу для наймолодших дітей-переселенців

Громада на Кіровоградщині отримала допомогу для наймолодших дітей-переселенців

Громада на Кіровоградщині отримала допомогу для наймолодших дітей-переселенців
Фото Людмили Сидоренко

Новоархангельська громада Голованівського району Кіровоградської області отримала 30 коробок гуманітарної допомоги для дітей-переселенців віком до трьох років. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка відділу економіки та інвестицій селищної ради Людмила Сидоренко, яка курувала проєкт в громаді. З її слів, того, що містить кожна коробка вистачить на місяць.

За словами Людмили Сидоренко, заявку на допомогу подали у жовтні, отримали її на початку січня: "Це допомога в рамках проєкту Маші Єфросиніної та компанії Visa "Від великих сердець – для маленьких". Дізнавшись про фонд і проєкт, сформували заявку. Отримали великі й важкі бокси для дітей різного віку – окремо для дітей до року, окремо рік-два і два-три. Крім ініціаторів проєкту, у кожної коробки був свій спонсор, імена вказували на кожній".

Громада на Кіровоградщині отримала допомогу для наймолодших дітей-переселенців
Перелік з сайту "Фонду Маша"

Коробки містять дитяче харчування, засоби гігієни, одяг, підгузки, серветки, іграшки, олівці, розмальовки, картки, для немовлят є прорізувачі для зубів, пустушки, пляшки для сумішей, сказала Людмила Сидоренко: "Про точну кількість переселенців у громаді важко сказати, бо відбувається постійна міграція між громадами у пошуках роботи, тепла і світла. Зареєструвались у нас понад 1600 людей. Заявку формували, виходячи з потреб родин з дітьми відповідного віку. Отриманих боксів вистачило всім. Вони універсальні – і для дівчат, і для хлопців".

Як формували заявку

Зі слів Людмили, вона займається збором саме дитячої гуманітарної допомоги з початку повномасштабного вторгнення, тому має базу родин переселенців з дітьми, про потреби дізнається з чатів у месенджерах: "Написала в чати – у кожному старостаті громади свій чат – про проєкт, зібрала інформацію, доповнила список, виходячи з власного досвіду і відправила заявку. Доставкою допомоги займались спільно з місцевим волонтером, головою благодійного фонду "Трипільська Січ" Віталієм Задоєнком".

Громада на Кіровоградщині отримала допомогу для наймолодших дітей-переселенців
На фото праворуч – Людмила Сидоренко, переселенка з міста Миколаїв Вікторія з донькою Лізою та Віталій Задоєнко. Фото Людмили Сидоренко

Що відомо

"Фонд Маша" – громадська організація, заснована у 2020 році Машею Єфросиніною для промоції громадської протидії будь-якому виду насильства та допомоги жінкам і дітям, які від нього постраждали, виховання в українському суспільстві нульової толерантності до домашнього насильства. Під час повномасштабної війни фонд надає гуманітарну та психологічну допомогу жінкам, дітям, літнім людям та людям з інвалідністю.

Ініціатива "Від великих сердець – для маленьких" спрямована на підтримку дітей від 0 до 3 років, родини яких постраждали від війни. Загальна сума, спрямована на закупівлю та доставку 1000 дитячих боксів – близько семи мільйонів гривень.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок