Росіяни знесли будинок з годинником в центрі тимчасово захопленого Маріуполя — історичну пам'ятку, де свого часу була майстерня українського художника-монументаліста Віктора Арнаутова. Про це 12 січня у Telegram-каналі повідомив радник мера Петро Андрющенко.
"З початку демонтажу окупанти волали, що це не знесення, а реконструкція. Ось вона – реконструкція від окупантів. В нуль. В труху. Так екскаваторами після бомб нищать всю справжню історію Маріуполя", – написав він.
У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що мозаїки Арнаутова у США визнано історико-культурною спадщиною, але у Маріуполі окупанти знесли будівлю з унікальною мозаїкою архітектора.
Хто такий Віктор Арнаутов?
Це український радянський художник-монументаліст. Він народився поблизу Маріуполя 1896 року. Воював на боці Добровольчої армії під час громадянської війни в Росії у 1917-1921 роках. Після поразки емігрував до Китаю, а потім переїхав до США.
Художник створив панно для метро та приміщення Всесвітньої бібліотеки в Сан-Франциско, викладав у Стенфорді й працював із мексиканським монументалістом Дієго Ріверою.
У 1963 році Арнаутов повернувся до Маріуполя, де створив три робити, найвідоміша — "Підкорювачі космосу" на Будинку зв’язку, який теж зносять.

З'явилось нове відео, де окупанти зносять будівлю драмтеатру. Що відомо про історію створення театру у Маріуполі
Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни почали зносити одноповерхову історичну забудову в центрі Маріуполя.
"Попри балачки про "відновлення історії міста", перші справжні історичні будинки часів позаминулого сторіччя йдуть під знесення. (…) Серед цих будинків є так звані "купецькі будинки", які зберігають справжню історію Маріуполя", — зазначив у листопаді 2022 року Андрющенко.
А у грудні росіяни почали зносити Маріупольський театр, на який у березні скинули бомбу.
"Знесення залишків театру триває. З огляду на характер робіт, від драмтеатру залишать не фронтальну частину, а власне сам фронтон (фронтальну стіну). Все інше — знесуть", — написав Петро Андрющенко.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!