Хмельниччина, попри війну, збільшила виробництво молока

Хмельниччина, попри війну, збільшила виробництво молока

Ексклюзивно
Хмельниччина, попри війну, збільшила виробництво молока
Фото: Суспільне

Понад сім мільйонів тонн молока виробили в Україні господарства всіх форм власності, що на 12% менше, ніж за аналогічний період 2022 року. Хмельницька область виробила молока більше, ніж на початку 2022 року.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла генеральна директорка Асоціації виробників молока України Анна Лавренюк.

За її словами, в оприлюднену статистику не входять дані Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Виробництво молока в Україні за рік повномасштабного нападу Росії зменшилося на 12%, а поголів'я корів з мільйона трьохсот вісімдесяти тисяч голів скоротилося на 223 тисячі, це стосується, як присадибних господарств, так і ферм.

"Через складні умови проживання і загрозами для здоров’я і життя людей у прифронтових і фронтових регіонах, люди виїжджали й не мали можливості забирати з собою худобу. Звичайно, це також і заміновані поля, території. Навіть після деокупації молочно-товарних ферм в постраждалих регіонах звітують про те, що їм доводиться навіть те поголів’я, яке вижило, вибраковувати. Оскільки, за цих шість-сім місяців окупації, поголів’я корів набуло таку кількість хвороб, що їх лікувати або використовувати в господарських цілях стає вже нерентабельно і неможливо", — розповіла Анна Лавренюк.

За її словами, Хмельницька область виробила найбільше молока в Україні — 630 тисяч тонн, що на понад чотири з половиною відсотки більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

"Минулого року Хмельниччина виробила 602 тисячі тонн молока і була другою після Вінницької області, цього року вона вже вирвалася в номер один. Хоча, якщо говорити про молоко, яке надходить від промислових молочно-товарних ферм, то перше місце в нас займає Полтавська область, далі Черкаська, Вінницька, Чернігівська, Київська і шосте місце займає Хмельницька область, виробивши 197 тисяч 800 тонн молока, що на 18% вище, ніж попереднього року. Низка підприємств закінчували будівництво молочно-товарних ферм, доїльних залів, попри війну і всі ризики. Внутрішнє споживання буде однозначно забезпечене, нашим споживачам немає про що хвилюватися", — сказала Анна Лавренюк.

Читайте також

  • Як на Хмельниччині змінились ціни на продукти за час війни
  • Хмельниччина виробила найбільше молока в Україні
  • На Хмельниччині переселенці вирощують печериці в хостелі

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок