Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам долучитись до Сил оборони України

Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам долучитись до Сил оборони України

Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам долучитись до Сил оборони України
Президентка Словаччини Зузана Чапутова / Фото: Facebook / Zuzana Čaputovа

Президентка Словаччини Зузана Чапутова дозволила сімом громадянам країни долучитись до українських Сил оборони для участі у захисті України від російського вторгнення.

Як інформує Pravda, про це повідомив прессекретар президентки Словаччини Мартін Стрижинець.

"Станом на понеділок, 9 січня, президентка видала лише 26 постанов, з яких сім дозволяють і 19 забороняють службу в іноземній армії", — розповів він.

Як зазначає видання, хоча охочих допомогти захистити Україну від російської агресії було в рази більше, Чапутова не пустила більшість громадян. За словами генерала у відставці Павла Мацека, підставою для цього стали міркування безпеки.

"Вони наражаються на більший ризик, тому що є основною ціллю російських військ. Але це має і зворотний ефект, тому Кадиров і "Вагнер" також є основною метою українських сил", — пояснив Павло Мацко.

Участь громадян Словаччини у збройних силах інших країн регулюється статтею 19 Закону про військову службу.

"Громадянин може проходити військову службу у збройних силах іншої держави лише з дозволу президента Словацької Республіки", — йдеться у першому абзаці цього параграфу.

Згідно зі статтею 392 Кримінального кодексу Словаччини, у разі ж, якщо громадянин самовільно пішов на службу в іноземну армію, він може опинитися за ґратами з позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

Читайте також

Польща передасть роту танків Leopard, Канада купить NASAMS для України. 322 день війни. Онлайн

На початок