Київ майже на 60% забезпечений електроенергією

Київ майже на 60% забезпечений електроенергією

Київ майже на 60% забезпечений електроенергією
Жінка йде вулицею під час віключення електроенергії внаслідок обстрілів РФ. Фото: AP

Ситуація з електропостачанням у Києві наразі складна. Через негоду у столиці люди почали більше використовувати електроприлади та обігрівачі. Через це виник дисбаланс між генерацією та потребами користувачів. Про це повідомив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

За його словами, деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти. Це необхідно оскільки вони просто вийдуть із ладу.

"Через стан мереж і генерації зараз на Київ дають майже 60% необхідних об’ємів. З цього доступного об’єму майже 40% іде на об’єкти критичної інфраструктури. Залишки енергії розподіляють серед споживачів", — розповів Коваленко.

За його словами, нестачу генерації зараз намагаються балансувати за допомогою ГЕС. Зазначається, що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати цілодобово. Саме в нічні години ГЕС накопичують електроенергію.

Що відомо про ситуацію з електроенергією у Києві

  • Станом на ранок 10 січня споживання електроенергії в Києві підвищилось через низьку температуру і сильний вітер. Також зросло споживання електрики промисловістю та бізнесом. Унаслідок цього зріс дефіцит потужності.
  • Через зниження температури і зростання споживання електроенергії у Києві зросла кількість аварій на мережах. У понеділок, 9 січня, у деяких районах застосовувались аварійні вимкнення поза графіком.
  • 5 січня гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що кияни зменшили споживання електроенергії щонайменше на третину. Це вдалося завдяки відключенням світла та економному використанню приладів містянами.
  • З 14:00 3 січня Київ повернувся до стабілізаційних графіків відключення електроенергії. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, якщо не буде нових атак Росії на критичну інфраструктуру, екстрених вимкнень не планується.
  • На Київщині також з 3 січня запровадили нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Складаються вони з трьох категорій.

Читайте також

У Софії Київській запрацює коворкінг: що пропонують

На початок