У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців
Суспільне Львів

У Львові відкрили ще один безкоштовний прихисток для вимушених переселенців. Шелтер працює у форматі хостелу. Там можна безоплатно жити до двох тижнів, а також отримати консультації з юридичних питань. Про це Суспільному розповіла координаторка напрямку прихистків Міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров’я" Анна Горкун.

Шелтер називається "Безпечне місце". Його відкрив благодійний фонд. Проживання безкоштовне, одночасно у шелтері може розміститися 21 людина.

"Ми надаємо місце для проживання, продукти. Зараз погоджуємо можливість повноцінно харчувати вимушено переселених осіб. Але ще наш прихисток буде працювати, як інформаційний хаб. Будемо запрошувати людей для консультацій з юристами, з психологами, з соціальними працівниками", — каже координаторка напрямку прихистків Анна Горкун.

У шелтер вже заселились кілька переселенців. Яна з донькою Дар’єю спочатку виїхали до Польщі. Згодом повернулися додому у Запоріжжя. Та через близькість фронту змушені були знову покинути домівку.

"Коли з Токмака летять ракети, це дуже відчутно. На даний момент, Слава Богу, моя домівка ще стоїть. Але це дуже страшно",— каже переселенка із Запоріжжя Яна Павловська.

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців
Яна та її донька Дар'я — переселенці із Запоріжжя. Суспільне Львів

"У Польщі я дуже сумувала за Запоріжжям, за школою, за друзями. А коли я вже приїхала до Запоріжжя — майже нікого не було з моїх друзів. Дуже сумую", — каже донька Яни Дар'я.

Яна Павловська — вчителька історії. Тож на новому місці проводить уроки онлайн.

"Коли все закінчиться, ми повернемося додому. Того що я викладаю в школі. І я своїх учнів підтримую в цій війні постійно. І я не залишу Запоріжжя", — розповідає Яна Павловська.

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців
Яна Павловська проводить онлайн-урок. Суспільне Львів

У прихистку є спільні кімнати та сімейні двомісні номери.

"Є ще загальні кімнати більш хостельного типу на вісім людей. Але тут передбачені додаткові санвузли під кожного. Також є кімнати з окремими взагалі санвузлами. Що, звичайно, дуже зручно", — каже координаторка напрямку прихистків Анна Горкун.

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців
Кімната у шелтері "Безпечне місце". Суспільне Львів

Серед персоналу шелтеру також є вимушені переселенці. Олена до війни працювала адміністраторкою в готелі. А тепер — на рецепції у прихистку. Каже, що як ніхто розуміє тих, кому доводиться евакуйовуватися з гарячих точок.

"Перші евакуації, коли були з Дебальцевого, ми теж це проходили. І як це було страшно, коли люди тікають і не знають, куди тікати. І питання: "Що далі?". Люди, які виїжджають, треба мати багато грошей, щоб виїхати. Гарно, коли в тебе є, де зупинитися. А коли ти витратив ці гроші на виїзд – і немає, де зупинитися, це дуже класний проєкт", — каже переселенка зі Світлодарська Олена Заруба.

У Львові відкрили ще один шелтер для переселенців
Переселенка зі Світлодарська Олена Заруба зараз працює адміністратором у шелтері для переселенців. Суспільне Львів

Охочих забронювати місце у прихистку "Безпечне місце" адміністрація просить звертатися через соцмережі.

Читайте також

У Червонограді відремонтували частину гуртожитку для переселенців

Мешканці житла для ВПО на Львівщині отримали генератор

На початок